İshal ve istahsizlik.destek ve yardım ltfen

balanne soruyor: 4

Arkadaslar minik kuzum ishal oldu,karnida agriyor.hiç birşeyde yemiyor.toz ilacını suyuna katip veriyorum 3 gündür.1 haftadır ishal.Dr kan yoksa dışkıda ve ateş getirme dedi.emziriyorum ama ne kadar yetiyordur bilmiyorum:(

Tecrübeli anneler icim rahat etmedi bir size sorayım dedim.yapabileceğim birsey varmi?patates,yoğurt hiç bisey yemiyor.ya susuz kalıyorsa diye korkuyorum.suda çok icmiyor.öyle mahzun mahzun bana bakıyor.nezlede zaten.dişlerde zorluyor olabir.ne yapsam. Ne kdr surer ki :(((yardım?..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


afrezrudi

Bence Kaka Tahlili Yaptır Dr.La Da Görüşerek. Sorun Varsa Orda Çıkar


sibelebrunur

ben bir bezin içine yani karnını kaplayacak kadar bir bezin içine kepek koyup (yemci dükkanından alıp)onu ütü yada petekte ısıtıp karnına koyuyordum karın ağrısını biraz hafifletiyo diye duymuştum. zorlada olsa biraz su biraz lapa pilav yedirmeye çalışıyordum ıhlamurda çok iyi geliyordu yavruma 2 hafta geçmiş sorunuzun üstünden ama yazmak istedim yinede bir daha başınıza gelirse deneyebilirsiniz diye :)


kedidirkedi

Kusması yoksa su kaybı saglıgını tehdit edecek derecede olmayacaktır. Toz ilaç Reflor ise sadece antibiyotik ishallerinde işe yaradıgını söylemişti doktor. Onun yerine Activia yogurt yedirebilirsiniz. Nezle ve dişler de halsiz düşürmüştür, huzursuzlugu ve iştahsızlıgı bunlara da baglı olabilir. Benim kızım da bir dönem tam 1 hafta ishaldi, bol bol emzirdim. Hiç bir ilaç kullanmadım. Dıskı tahlilinde de bir şey çıkmamıstı zaten. Bazen hafif mikrobik bir durum olabiliyor, bazen vucut direnci düştüğü için de olabiliyor. Geçmiş olsun.


nazenin

Benim kızımda 3 gündür kusuyor ve ishal.Doktora götürdüm doktor salgın olduğunu söyledi.Tahlil yapıp serum taktılar.Kusması kesildi ama ishal devam ediyor.Sanırım birkaç gün daha böyle devam edecek.Cevaplamak için Üye ol