Hamilelikte balık yağı

Bilgeanne soruyor: 8

Merhaba arkadaşlar.Mide bulantılarımdan dolayı hamileliğimde balık yiyemiyorum.Acaba balık hapı kullanmalımıyım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


shrkm

Bende hamileliğimde sadece balıktan tiksinmiştim. Balık hapı kullanmadım.ama hergün 3 adet ceviz yedim. Doktorum yeterli olacağını söylemişti .sşzde doktorunuza danışabilirsiniz .


Bilgeanne

Teşekkür ederim seherkum.


karam32

Benim de ilk 3,5 ayım bulantı ve mide agrilariyla geçti. Hiçbirşey yiyemedim su bile icemiyordum. 4. Ayda bulantılarim geçti hersey normale dönünce balığımi haftada bir yedim. Önceki dönemde de balık yağı kullanmadım.


ema_emine

Ben balık yağı kullanıyorum.36.haftaya kadar kullabilirsin dedi doktorum.hayriye80

ben de kullanmıştım öneriyorlar balık tüketimi yeterli değilse


bebekannesi26

Bende kullanmıştım, gerçekten tavsiye ederim. 


Bilgeanne

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar


avokadogibianne

Bu sorunun üzerinden 2 yıl geçmiş ama görünce belki başka birileri için faydalı olur diye cevaplamak istedim. Hamilelikte balık yağı yani diğer bir adı ile Omega 3 kullanımı çok önemli. Yapılan son araştırmalar, Omega 3 kullanımının hamile kalmadan önce bile başlanmasının etkili olacağını belirtiyor. Normal uygulama ise doktorların hamileliğin 4. ayından itibaren Omega 3 kullanmanızı tavsiye etmesi. Balık yeseniz bile. Diğer bir çalışma da, Omega 3 kullanımın hamilelikten sonra da devam etmesi durumunda postpartum / lohusa depresyonuna iyi geleceğini ortaya koyuyor. Kullandığım omega 3 desteği ve diğer tüm içerikler ile ilgili yazılarımı paylaştığım www.anneavokado.com u ziyaret edebilirsiniz. 


Cevaplamak için Üye ol