grip

Sanemm soruyor: 5

7 ayına giren bebeğim grip malesef, coldmix ile nefesini açıyoruz, ateş vb... olmadığı için ilaç kullanmıyoruz, bol bol anne sütü alıyor bunun yanısıra ek gıda olarak da önereceğiniz bir çorba (tavuk suyu.../ya da faydalı olduğuna inandığınız...vb) tarifi var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Puccanne

Bence tarhana corbası verebılırsın tavuk suyu veya et suyuyla!ben oyle yapıyorum kesınlıkle tarhananın en faydalı corba oldugunu dusunuyorum!grıp tam onlenemıyor maalesef ama hıc olmazsa hafıf atlatmıs olur meleklerımız..!gecmıs olsun kucuk prense:)


gokalpileseyrialem

çok geçmiş olsun sanemm. Geçen sene bende aynı dönemlerde grip sıkıntısını yaşamış ama 1 yaşından küçük olduğu için bitkisel içerikli destek alamamıştım. Sanırım içirebilirsen ıhlamur iyi geliyor. Bu konuyu bir kere daha açmış olmandan yola çıkarak bende annelere bebeklerini aşılatmalarını tekrar öneriyorum.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. Grip aşısı ile ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz. Sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/09/cocuguma-grip-ass-yaptrmal-mym.html


CokBilmis

Nedeni bilinememekle birlikte tavuk suyuna çorba gribe karşı etkiliymiş.

Ayrıca ilk hastalığınızsa bunu avantaja çevirin ve bebeğin ateşi çıkarsa ilaç kullanmayın. (İnternette bunun nedenini ayrıntılı anlatan makaleler var). İleride bunun faydasını görürseniz de bana hayır dua edersiniz :)


Sanemm

Ateşi yok şükür...Bu da aklımda bulunsun, link verebilir misiniz?


CokBilmis

Çok fazla arayamadım, en sık başvurduğum makaleyi buldum hemen, ararsanız başka da bulabilirsiniz:

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/279/ates-ve-tedavisiCevaplamak için Üye ol