Esmer seker

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


babu

Ne icin kullaniyorsunuz sekeri? Seker, pekmezin icindeki de dahil cok sagliksiz ozellikle kucuk cocuklarda. Eger baslarken tatliya alistirirsaniz ilerleyen yillarda da hep tatliya duskun olacak. Herseyi dogal tadiyla yemeye alismasi onun icin cok daha saglikli. Tadini mutlaka yumusatmak, tatlandirmak istediginizde meyve kullanabilirsiniz.


bfeiy

Pekmezi kendiniz yapabilirsiniz siyah uzym ile seker koymadan Super oluyo

Tahinle karistirip yediriyodum ben

Bir yasindan sonra tabi


ebruisinefe

Bildiğim kadarıyla pekmizi kesinlikle sıcağa maruz bırakmamak gerek.Mesela bebeğinize muhallebi yaptınız şeker eklemeden pişirin muhallebi soğuduğunda pekmezi ekleyin.Sadece pekmezle sınırlamayın kendinizi Bal,Maple Şurup,Tarçın,Kuru üzüm,Kişnişin içinde de şeker var.Doğal şeker yani.Kek e tarçın koyun yada bal ekleyin falan bu şekilde tarifler de üretebilriisniz.

 


mustafamami

1 yaşından önce bal önerilmiyor ona dikkat etmek lazım sadece. esmer şekerin de aldatmaca oluğunu söyleyenler var çok emin değilim. ama şöyle yapıyorum hep yazılandan daha az koyuyorum şekeri. 5 kaşıksa 3 kaşık, 1 bardaksa yarım bardak... mümkün olduğu kadar geç tanışsın bence de çünkü gerçekten tadını alınca artık eskiden yedikleri pekmezli muhallebileri yemez oldu oğlum... Cevaplamak için Üye ol