Beslenme sorunu icin oneriler

makbuledinc soruyor: 3

31 aylik cocuguma yenek yediremiyorum.Artik cok gerginlestim.Ne yenek versem red ediyor.Yaklasik 3 aydir ayni kilisunda sadece 15 kilo cesitki yollar denedim ama nafile olmuyor.Sadece kahvaltida kuru ekmekle 1 bardak nesquikli sut iciyor.Gun boyu baska hic birsey yemiyor.Rengi kalmadi bembeyaz artik.Cok uzuluyorum.Sizlerin onerisi neler olur merakla bekliyorum.Tuvalet egitimide almak istemiyor.Bezine yapiyor.Yaptiktan sonra enne kaka yaptim diyor.Krese basladik 1 ay oldu.Malum kis mevsimi geldi.Evde sikilmasin sosyalleşmesi adina krese verdim.Krestede yemiyor.Surekli etrafa saldirip arkadaslarina vuruyor.İnanin artik yapacak hic birsey bulamiyorum pes etmis durumdayim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Damla

Kilosu ve bu yaşta 3 ayda kilo almaması normal geldi. Tabi nesquikli süt ekmekle beslenmesi güzel değil.

Bez konusu için de henüz panik yapılacak bir yaşta değil. Yaptıktan sonra söylemesi güzel. Yazın daha kolay alıştırırsınız, isterseniz o zamana kadar üstüne gitmeyin ki önce yemek konusu çözülsün, siz de o da iki temel konuyla aynı anda boğuşmayın.

Kreş konusu da ertelenebilir. Erken değil ama, seneye de geç olmaz. Orada da yemiyor dediğiniz için beslenmesini düzene koyup, tuvalet alışkanlığı kazandırdıktan sonra göndermek daha uygun olabilir. Tamamen fikir yürütüyorum, bu konular üzerinde baskı yapıyor olabilir, ya da açlık hırçınlık yapıyor olabilir. Bütün bu konular için hem yardım almak, hem de içinizi rahatlatmak için bir uzmandan yardım almanızı öneririm imkan varsa.


Desario

Sadece iştahsızlık değil de inat gibi, hırçınlık gibi tarif etmişsiniz. Genel davranışları hep böyleyse (2 yaş sendromu yaşayan anneler daha iyi ayırt edebilir ama) belki de gerçekten bir uzmana danışmalısınız. 


metelikatu

peki çocuğunuzun boy ve kilosu presentil eğrisinde kaça tekabül ediyor. Cevaplamak için Üye ol