Mama

toi soruyor: 5

gece doymadgi için gecen hafta mamaya bşladik sadce gece weriyorum

fakat alisti hep mama ymek istyo gündüz emmemek için agliyo napçm ben yaa sütümde war gece uyandikca hep emziryorum uyku sersemi anlamyo emiyo.acaba süt sagp biberonla

mi wersem bilemedimki

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


toi

gece çok aglyo hep emmek istyo dedm doktra mama takwiyesi ónerdi dinlemez olaydm


seres_esra

bebeğin doymadığını ancak kilosundan anlayabilirsiniz kilo alımı mı durdu veya geriledi


fistikcik

Sevgili Toi,
Şu soruda sizin sütün yetmemesi diye bir sorununuz olmadığını açıklığa kavuşturmamış mıydık ?

http://www.nurturia.com.tr/questions/c660f60e-5c38-4c9f-9651-a0d9017aaf7e/1/sutum-yetmiyoo-mu-acaba

Kızmazsanız eğer, bebeğin kilo alımında, gelişiminde bir sıkıntı olmadığı halde "Gece doymuyor" diyerek ona mama vererek durduk yerde sorun yaratmışsınız. Bebeğiniz daha çok küçük, gece ağlayıp emmek istemesinden daha normal bir şey yok ki... Çocuk doktorlarının büyük kısmının maalesef emzirme konusunda özel uzmanlıkları yoktur.

Sütünüzü sağıp biberonla vermeniz durumu sadece daha da zora sokar. Sütü sağmak iyi bir fikirdir, ama biberonla değil, kaşıkla, ya da bu iş için öngörülmüş başka şeylerle verebilirsiniz.
Eğer emzirmeye devam etmek istiyorsanız, bir an önce biberon kullanımına son vermeniz gerekli. Size bu konuda uzun bir mesaj göndereceğim.


if_emir

Bizimde 3 aylık olduğu zaman gündüzleri emmek istemiyordu.memeyi bırakıcak diye cok korktum.gunduz ukudan uyanir uyanmaz uyku sersemi zorla emziriyordum.geceleri emmek icin uyaniyordu ve emiyorduda ama gunduz tam bi eziyet.5. Ay a kadar böyle devam etti.kilo alimi yavaşladigi icin yoğurtla kaşik mamasina 6. Aydan once başlamiş olduk.Meğersem dişlerdenmiş sıkıntısı.onun için inatlaşıyormuş şimdi cok şükür geçti birakmadi emmeyi.birde ben formul sut vermedim.birde bu inatlasmalar genelde 3. Ayda baslarmis bebek kazanirsa emmeyi bırakırmis,anne kazanirsa emmeye devam edermis..


aysenbozalan

Benimde benzer bir sorunum oldu inatla ve ısrarla memeyi vermeye devam et. sen uykusuz kalacaksın belki ama onun sağlığı için değmez mi? 

biberona alıştımı memeyi çok çabuk reddediyorlar benim oğlum başta çığlık kıyamet beni iterken bugün bir mucize eseri memeyi tuttu ve ben sütüm bollaşsın diye nerdeyse amuda kalkıcam inşallah mamaya hiç gerek kalmadan ek gıdalara kadar emzirebilirim.
bebeğini düşün ve emzirmeye devam et. 
Doktorların bir kısmı annelerin sorularından bıkıp usanıp böyle önerilerde bulunuyorlar. bence başka bir doktra daha gidebilirsin.. çünkü oğlumun ilk doktru mama veriyom dediğimde sen bilirsin dedi ikinci doktor ise bir damla bile alsa ona fayda sürekli emzirmeye gayret et dedi.
Allah yardımcın olsun bebeişin sağlıkla büyüsün inşallah... Cevaplamak için Üye ol