Emzirirken meme ısırmalarını nasıl önleyebilirim ?

ozlem_b_d soruyor: 4

İkizlerimden biri emerken memeyi ısırıyor, ve dişleri olduğu için de bu durum acı veriyor haliyle. Bunu nasıl engelleyebilirim, bilgi yada deneyimi olanlar var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kuzeynep

hiç tepki vermemen gerekiyor oyun zannediyorlar.tepki vermemek çok zor dayanılmaz oluyor ama bi kaç kere yapar ve bırakır benim öyle oldu.ya da göğüs kalkanı kullanıcasın.


nilkuzey

benim de oğlum dişi olduğu ve kaşındığı için ısırıyor. ısırınca poposunu hafifçe pışpışlayarak yada kafasını okşayarak bi şekilde dikkatini dağıtınca ısırmaktan -tabii hemen değil- vazgeçip emmeye devam ediyordu.


revve

Bir kitapta okumuştum ama hangisi hatılamıyorum..Böyle bir durumda ısırdığı anda "emzirmeyi bıraktırıp yerine koyacaksın"..Faydası olurmu bilmiyoum denemek lazım


PRENSESIMMM_2010

revve kesinlikle faydası var ben deniyorum ve çok işe yarıyor 1 ay önce başlamıştı bu durum ısırdığı anda yerine koydum sonra tekrar istediğinde tekrar ısırması halinde yine vermeyeceğimi bunun son şansı olduğunu anlattım konuştum baya sonra aç olduğu için 10 dak.bekleyip yenidne verdim ve o şekild ebırakmıştı geçen gün yine yaptı yine aynı taktiği denedim bu sabah birdaha yaptı ve eminim birdaha yapmıyacak çünki arayı uzattım bu sefer...aslında onların bir birey ve dneileni anladığını kabul edersek konuşarak ve pozitifdüşünerek sorunşları atlatbailiriz aslında taktikler 2.palnda kalıyo bence....Cevaplamak için Üye ol