bebeği süt alerjisi olan anneler ne yiyip ne içiyorsunuz ?

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ayse_deniz

Öncelikle geçmiş olsun. Benim bebeğimede çoklu besin alerjisi teşhisi koydular. Bende 3 aydır diyetteyim. Süt ürünlerinin yanı sıra balık, deniz ürünleri, kuruyemiş, tropik meyveler, narenciye, yumurta, tahin ve dana etide yemiyorum. En kötüsü kahvaltı bence. Sadece ekmek, zeytin ve ev yapımı kayısı reçeliyle beslendim uzun süre. Şimdi hazır yufkadan  börek, gözleme yapıyor annem benim için. Tabi sütsüz, yogurtsuz, yagsız ve peynirsiz. Genellikle patatesli ya da ıspanaklı. Dana eti yerine kuzu eti ve tavuk tüketebilirsiniz. Birde ben sütsüz ve yumurtasız kek yapıyorum kendime. Tabii kakaosuz da olması gerekiyor. Tadı fena olmuyor bir deneyin. ( 1 su bardağı şeker, yarım bardak ayçiçek yağı, 1 pkt vanilya, 1 pkt kabartma tozu, 2 su bardağı un, yarım bardak su) Sütüm bir dönem azaldı diyetten sonra onuniçin bol bol su, rezene ve maltana için ben maltananın gerçekten faydasını görüyorum. Kolay gelsin.


ayse_deniz

Denizin 3 aylıktan beri bazen kakası yeşil, mukuslu ve kanlı oluyordu. İlk önce Gazi üniversitesine gittik. Onlar inek sütü alerjisi dediler. En son 1.5 ay önce Hacettepeye gittik; orda çoklu gıda alerjisi dediler. Bende bir dönem maltanayı bıraktım. Ama sıkı rejimden sonra sütüm azaldı ve tekrar içmeye başladım. Bir yandanda Denizi gözlemledim, kötü bir etkiyle karşılaşmadım. (kanlı kaka vs.) Ben maltanayı açıp asidi geçtikten sonra içiyorum.


Tosuncuk

Merhaba

Kızıma gıda alerjisi teşhisi 2 aylıkken kondu.Süt ürünleri domates, turunçgiller, kuruyemişler, tahin, kabuklu deniz ürünleri, yumurta ve hatırlayamadığım birkaçşey daha yasaklandı bana.Ben hala emziriyorum.8. ayda yumurta sarısı yemeğe başladık.10. ayda keçi peyniri yemeğe başladık.Sonra keçi yoğurdu.İnek sütü ve yumurta beyazına alerjimiz kesin.Domateside buna ekledik.Daha denemediğim bir sürü şey var :))

Ben ilk başlarda kahvaltıda bol bol yeşillik yiyordum.Özellikle roka.Bende acayip süt yaptı.Birde üzüm suyu ve incir.Zeytin ekmek patates.Klasik kahvaltı menümdü.

Bize salçada yasak olduğundan yemeklerin hepsini salçasız yaptım.Bazıları iyiydi bazıları yenmedi.

Yumurta yasak olduğundan dışardan alınan hiçbirşeyi yemedim.

Dışarda tavuk yemeğin.Üzerine yoğurt sürerler iyi kızarsın diye.Aklıma gelen birşeyler olursa yazarım yine.Kolay gelsin hepimizeCevaplamak için Üye ol