Emziren anne, memeyi sağmalı mı???

nephy21 soruyor: 8

bebeğim 2 haftalık
olana kadar memeyi tutmadı, gögüs uclarım cökük.
ben de bu sürede hep sağarak verdim, sütüm de gayet boldu.
şimdi 3-4 gündür emiyor, memeyi tam boşaltamıyor. ama ben sağmıyorum artık,
çünkü emmek istediginde gögsüm boş olursa aç kalır diye korkuyorum.

sizce ne yapmalıyım, sağmaya devam mı edeyim?sağmazsam süt azalır mı?sağmam gerekliyse ne sıklıkta veya ne zaman sağmalıyım?
 lütfen yardım edin çok teşekkür ederim şimdiden.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


nephy21

kızlar herkese çok teşekkür ederim, ilginiz ve cevaplarınız için. inanın moral oluyor, bitsin artık şu lohusalık :) herkese bebişleriyle mutlu, gazsız, bol sütlü,bol uykulu günler dilerimmm.


nephy21

govher merhaba, ben boza ve humana still tea içiyorum. özellikle bozanın çok faydasını gördüm. sağdığım dönemde boza 2 kat arttırıyordu. bir de 3 lt.ye yakın su içiyorum. gerci ben eskiden de bol su içerdim. sanırım faydası oluyor.


barok

hiç emmezse 3 saatte bir sağmak gerekiyor diye biliyorum


Zumrut_Mert

nephy21 cavabına cok tşk.ederim bu boza didigin ne acaba? ben hhic duymadım incirli kür yapmaya başladım bu ara bu humananın hangisini alsam ben ozamannilan

Govher arkadasim, bende sut derdindeyim ;( sutum bol diyen arkadaslar, o kadar sanslisinizki.. Lutfen soyleyin ne yiyip iciyorsunuz ne kadar sureyiyiyorsunuzda 2 saatte yeniden sutunuz oluyor?


arsli

Ben göğüslerimden yana çok sıkıntı çektim. Dolayısı ile süt miktarıda etkileniyor. Her türlü şeyide denedim. Tecrübe ettiğim ve inandığım sütün artması yönelik üç şey: her öğün yeşillik (salata), 3 bardak ısırgan otu çayı (tek geçerim) ve günlük 2,5 lt su.


Zumrut_Mert

nilan arkadaşım seni çok çok iyi anlıyorum süt sagıp depoluyorus diyinceler inanamıyorum ben bu nasıl olyo ben anca ve anca mamala doyurabilyorum yoksa bebegim cıldıryo içtahlı maaşallla bende az şeyler denemdim ama nedense sütüm artıramıyor bazen cok üzülyorum dahada eşim senin niye sütün yok didigin zaman kendimi suclu hissetyorum :(


Zumrut_Mert

bebegim benden hiz bir zaman doymadı sütüm cok az o zaman ogluşumda aglıyo ve 4 aylık olmamıza ragmen ben ancak mamayla doyurabilyorum o yüzden :(Cevaplamak için Üye ol