Et sevmeyen "Erkek" olur mu??

asligunuc soruyor: 6

Sanırım oğlum bu grupta, et yemeyen küçük herif...

Tek yediği köfte tavuk balık..Şimdiye kadar bir problem yoktu ama kontrol sonrası dr u kırmızı ete biraz ağırlık verin demesiyle beni bir telaş sardı... Sebze yemeklerindeki parça etleri bile yemeyen Efe için etli yemeklerle ilgili öneriniz var mı??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


batuhaninannesi

Aslı batu da pek et sevmiyor.Ben kıymaya ağırlık veriyorum daha çok.Yağsız kıymaya.

Şaşırtıcı ama soğanlı maydonozlu kıyma kavurmasını çok seviyor.Çorbalarını kıymayla yapıyorum.

Mert efe en azından köfte yiyormuş batu onu da yemiyor çiğneyip çiğneyip tükürüyor.Köfte kırmızı et ihtiyacını karşılayacaktır bence.


Ulku

iyi konu oldu asli.
kirmizi etin muadili birsey var midir?


asligunuc

Evet kıyma kavurması çok güzel bir fikir, bende et sevmediğim için pek aklıma gelmiyor alternatifler... Bunları denicem teşekkürler :))


asligunuc

Aslında biraz inceledim netten de maksat demir i arttırmak ise pekmez öncelikliymiş ve emilimi arttırmak içinde C vitaminleri önerilmiş.


aysesat

bizde aynı konudan muzdaribiz,yiğit daha balığı sadece et olarak bile yemedi,tavuğuda....
kırmızı eti köfte yapıyorum yiyor zar zor,yemeklerin içine dolaba daha önceden yapıp attığım köftelerden bitane atıveriyorum,onu yiğit bey yiyor....böylece sadece et yememiş oluyor...yemezdi zaten..
ama sebze desen önden gider...ne aklına gelirse yer,bamyasından,enginarına,kerevizine...


ozzzy

aslıgunuc dr. u kimdi efe nin? Bizim dr. çok içime sinmiyor . Et yememe sorunu bizde de var. inşallah sizin problem çözülmüştür. çözdüysen nasıl çözdün paylaşırsan sevinirim.Cevaplamak için Üye ol