Çıldırmak üzere olduğunu hisseden var mı?

madambutterfly soruyor: 7

Efe son bir haftadır yine yemek yemiyor. Yine diyorum çünkü iştahsızlık atakları yaşayan bir çocuk. Mesela 2 hafta yemek yedirmek mümkün olmuyor, günde en fazla 2 öğün yiyor o da ağlaya ağlaya. Hiç birşey yemeden sadece su içerek 26 saat geçirmişiği var.  En az 1 saat sürüyor yemeklerimiz. Ben zorladıkça o daha da iştahsızlaşıp beni cezalandırıyor sanırım. Bugün artık çıldırarak hem bağırdım hem de eline vurdum. Çok kötü hissediyorum tabiki kendimi. 
Geceleri de en az 4-5 kere uyanıyor, uyanmasına artık alıştık çünkü 15 kere kalktığımı biliyorum. Gece de uyumayınca sinirlerim alt üst olmuş durumda ve bütün dudağım uçuk içinde.
Sinirlerimi harap eden bir konu da efenin ismine tepkisiz olması. Sabiha Paktuna bunu otizm belirtisi olarak izah ediyor ama bizimki ismini biliyor. Efe nerde diyince kendini işaret ediyor. Dönen şeylere de ilgisi çok. Cd ler en sevdiği şeyler mesela. Halıda dönmeyi de çok seviyor ama oyuncaklarla hiç oynamıyor. Yaşıtlarıyla değil ama büyüklerle de iletişim kuruyor.
Amma çok sorunum varmış. Bunlar bi sorunun işareti olabilirmi lütfen yardım edin, sinirlerim bozuldu.  

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


Caglam

eveeeeett, açtım ve bu başlık geldi, şu an çıldırmak üzereyimm ve yalnız olmamak beni sevindirdi, artık en sonunda bugün ağlama krizine girdim


annevebebisi

17 Aylik ve 11.5 kilo. Benim oglum 3.5 yasinda ve 14 kilo :)) Benimkisi de o donemde 24 saati anne sutu ile gecirdigi zamanlari olmustu. Hepsi geciyor.

Cocuklar biraz da 4 duvar arasinda buyumeye calisiyorlar, sabahtan aksama sokaklarda kossa, enerji harcasa, oyle bir yemek yer ki, inanamazsin :))


ozzzy

Dişten yemiyor olma ihtimali çok yüksek. Benim oğlumda tam 3 hafta boyunca çok mızmız şekilde yedi yemeklerini. oda yemesi gereken miktarın 4/1 kadarını yiyordu(Bu dönemden önce de sağı solu belli olmazdı yeme konusunda zaten). Bunalımlara girdim ama çok fazla ısrar etmemeye çalıştım.Belki diş yüzündendir ısrar edersem geçecek olan bir dönemi kronik hale getirmeyim diye düşündüm iyi ki de öyle yapmışım  . Bir gün sabah mucize gibi kahvaltısının tamamını ağzını kocaman aça aça yedi bende ki sevinci tahmin edersiniz. Diyeceğim şu ki bir süre için en azından yesin diye  ısrar etmeyin kendinizi de yıpratmayın. Bana göre en az   1 ay katlanın iştahsızlığına , yok devam ediyorsa yine içiniz rahat edecekse uğraşın yesin diye ( Benim açıkçası çok uğraşırsam vicdanım rahatlıyordu eh ben elimden geleni yaptım napıyım daha diye)

otizm meselesine gelince işaret parmağı ile birşeyleri gösteriyorsa, istediğini  işaretle de olsa anlatıyorsa  korkmayın diye duymuştum bir yerlerden


rukal

benım kızım 15 aylık ve sutten kestm hıcbırsey yemıyor.ustune gıttıkce daha cok cıldırıyor.benı bunalıma soktu.


madambutterfly

Sevgili çağlatamer senin bebeğin daha çok küçük o bizden de erken başlamış iştahsızlığa.
annevebebişi o kadar haklısın ki, efe 1 haftadır dışarı çıkmadı. Mutlaka çok sıkılmıştır, çocukların oynayabilecekleri arkadaş bile yok.
ozzy ısrar etmeyim diyorum ama kendimi ısrar ederken buluyorum. İlk önce bu huyumdan benim vazgeçmem lazım mutlaka.


madambutterfly

rukal sütten nasıl kestin ben de kesmek istiyorum ama şu an cesaret edemiyorum


asksin_sen

Merhaba,
Aradan geçen 7 aylık dönemde ne tür gelişmeler olduğunu merak ediyorum.Şu an sizin durumunuzda olan anneler için bilgi verebilr misin?
Cevaplamak için Üye ol