Kurtköy'de tavsiye edeceğiniz kreş

meycan soruyor: 10

İstanbul Kurtköy'de tavsiye edeceğiniz tam zamanlı kreş arıyorum. Tavsiye edeceğiniz kreşlerin olumlu ve olumsuz tarafları hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


eylemyigit

Aa.aklıma geldi.bizim bir tanıdığın Kurtköy'de kreşi vardı.Ben bilgi edineyim senin için.


MineAda

Meycan sen kurtköyde misin? Pendik'in içinde bizim okul var. Marmara Batı koleji diye geçiyor. Kurtköy'e servisleri falan da var.


meycan

Sevinirim Eylem.

Değilim Mine, Göztepe'deyim. Ama Kurtköy'e taşınmayı düşünüyoruz. Sabah da erken çıktığımız için servisle kreşe gitme fikri malesef bizim için uygun değil.

Benim araştırdığım (yani olumlu referanslar aldığım) Yenişehir Çamlık'ta Alp Anaokulu, Trend sitesinin içinde Pinokyo Çocukevi var.


defnenaz

Merhaba Meycan. Bende kurtköyde oturuyorum. Bizde kreş arıyoruz. Acaba siz buldunuz mu?


lopikcim

dumankaya trend dekini ben de duydum ( ben de kurtköyde oturuyorum bu arada), yorumları, tecrübeleri duymak isterim...sonbaharda oyun grubuna götürmek istiyorum kızımı, bir kaç saatliğine.nilaylilayla

pinokyaya arkadaşımın kızı devam ediyor..çok memnun:)


meycan

Yaklaşık 1 ay önce taşındık, ve "Çocukların Dünyası"  isimli nisan ayında açılmış yeni bir kreş buldum. Genel olarak içime sindi. Bir aksilik çıkmazsa bu hafta kızım oraya başlayacak.
karadut

Merhaba Meycan kızınız başladımı bu kreşe? Başladıysa ilk izlenimleriniz neler, paylaşırsanız sevinirim.


meycan

Merhaba Karadut,
Gülce dün sabah kreşe başladı. Anneannesiyle gitti, akşam da biz aldık.

Dün telefonla epey aradım kreşi, kendi öğretmeniyle değil ama yöneticiyle görüştüm. Her seferinde bana ne yaptığı ile ilgili detaylı bilgi verdiler. İlk tecrübemiz olmasından dolayı endişeli tavırlarımı rahatlatmak için çok yardımcı oldular. Rahat iletişim kurabilmek benim için çok ama çok önemliydi, ilk gün bu konuda memnun kaldım.

Akşam Gülce'yi aldığımızda mutluydu. Bizden alışma devresinde Gülce'nin davranış ve tutumlarını takip etmemizi, olumlu olumsuz ne varsa kendilerine iletmemizi, ayrıca anne olarak kendi duygu ve düşüncelerimi de onlara iletmemi istediler.

Yapı olarak çok güzel bir yer. Site içinde bir villa, yine kendine ait büyük bir bahçesi var. Yeni açıldıkları için ufak tefek eksikliklerinin olacağını, rahatsızlık duyduğumuz durumları mutlaka kendilerine iletmemizi istiyorlar. Bu yaklaşım benim hoşuma gitti.

Benim öncelikli kriterim kızımın mutlu olması. Yoksa kullandıkları materyallerin x markası olması, benimsedikleri eğitimin x modeli olmasını çok da önemsemiyorum. Modern bir zihniyetle, mutlu çocukların, sağlıklı ve güvenli şartlar altında olması içimi rahatlatır.

Henüz ilk günden "çok güzel, harika.." gibi tanımlamalar kurmak yanlış olur. Ama ilk güne rağmen olumsuz bir izlenimim olmadı açıkçası.Cevaplamak için Üye ol