Beslenme

SECIL_6363 soruyor: 9

slm arkadaşlar.kızım 16 aylık yemek yadirmekte zorlanıyorum cok zayıfladı.12 tane diş çıkardı acaba onun etkısı var mı kılo vermesınde.nasıl kılo aldırabılırım acaba.yardımcı olursanız sevınırım.


Bu soruyu cevapla


9 Cevap


meltemy

merhaba,

dişlerin etkisi oluyordur bence, benim kızım da 16 aylık ve şuan 3 azıyla birden boğuşuyor:( iştahı azaldı son 1 haftadır,üzerine gitmeden, ne yerse, neyi kabul ederse ondan yediriyorum.kilosu bulunduğu ayına göre çok mu geri ,kaç kilo şuanda? 


SECIL_6363

SU ANDA 10 KİLO


meltemy

kilo konusunda çok geri değilsiniz bence, kızım da 11 kiloya yakın şuan.dönem dönem oluyor böyle diş dönemlerinde, ona biraz zaman verip,diş sıkıntısı azalınca da iştahında değişiklik olmazsa dr a danışabilirsiniz bence 


ulviyye

benim oglum 13 aylik 4 tane disi var iyi yemek yemiyor doktor disle ilgili oldugunu soyledikpinar7

benim oğlumda 11 aylık ile 2.5 yaş arası tüm dişlerini çıkardı, hepsini ateşlenerek hastalıkla çıkardı, bu süre zarfında hep hasta ve iştahsızdı. Artık son zamanlarda bende pes ettim yerse yedi yemezse yemedi, üstüne düşmedim. 1.5 sene boyunca 1 kilo bile alamadı. Boy uzaması yavaşladı. Ne zaman ki dişler tamamlandı, hastalık bitti, iştahı inanılmaz derecede arttı.Bazen şaşırıyorum tüm gün birşeyler yemek istiyor o çocuk bu çocuk mu diye, sabredin, kafanıza takmayın:)


ulviyye

insallah oyle olur


nevinc

Kiloya takmayin derim saglikli olsun yeter kizim 3 yasinda 13kg daha yeni oldu maşallah sağlığı yerinde hic merak etmeyin toparlar.


SECIL_6363

çok teşekkur ederım...cok şükür dişlerinin 12 sını  cok kolay cıkardı tek sorunum iştahsızlık  oda düzelir inşallah dediğiniz gibi. herşeyimiz çocuklarımız.benim dünyam kızlarım  yaa...o birşey yemesede ben onu ve kardeşini  hergün yiyorum.kurban olurum kızlarımı veren ALLAH a...eseyna

benim oğlumda 11 kilo civarında kilosunu sorun yapmayın derim ve bizde de diş sorunu var bu aralarda yemek seçmeye başladı önceleri yediği şeyleri şimdi yemiyor bende dişten dolayıdır diyorum. yapılacak pek fazla bir şey yok sanırım sevdiği şeyleri yedirmeye çalışabiliriz dişler çıkınca da umarım herşey yoluna girer sizde de bizde de.


Cevaplamak için Üye ol