7,5 aylık bebeğimi gece beslemeyi bırakmıştım, başa döndük, ne yapayım?

berlindenbirseda soruyor: 2

Sevgii anneler,

Oğlumun gündüz yeterince beslendiğine emin olduğum için geçen hafta gece emzirmeyi bırakmaya kadar verdim. Normalde 9'da kendi kendine uyuyan, 1,4 ve 6:30'da emmeye uyanan bir bebek kendisi. İlk gecemiz çok sıkıntılıydı, ancak sonraki 3-4 gece 5'er dakika ağlayarak uyudu her uyanmasında. Tam işi çözdük derken, dün gece 1,5 saat uyutamadım, evde dolaşıp sakinleştirmek vb. kesinlikle işe yaramadı, su veya emzik de istemedi, emzirmek zorunda kaldım, sonra uyanık olarak yatağa yatırdım ve kendi kendine sakince uyudu. Sabah 7:30'a kadar da kalkmadı bir daha.

Benim eğitim çöpe mi gitmiş oldu şimdi? Bugün kabız mesela, ondan gece rahatsız olmuş olabilir mi?

Kendim uykusuzluk sorunu çektiğim için onun 3 kez uyanması bile bana çok eziyet oluyor, umarım başarırım, tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


minik_kuzu

bende kendi uyku problemim yüzünden sorun yaşıyordum gece uyandığında tekrar dalmak sorun oluyor tam daldım derken tekrar uyanıyordu sil baştan bidaha. şimdi artık hem o uyanmıyor hemde ben uyku sorunumu çözdüm rahat ettim kahve, kola, çay 15:00 den sonra içmiyorum. çok zorda kalırsam düşük doz ilaç alıyorum gece uyanmakta zorlanmıyosun ama hemen dalabiliyorsun tabii bunu nadir yapıyorum emziriyorsan sakıncalı olabilir.


berlindenbirseda

Sevgili bayselif, tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Üst iki dişi çıkmak üzere aslında, ama buna bağlı bir huysuzluğu yok. Sanırım sebebi anladım, susuyor :) İki gündür havalar birden ısındı, ama ben hala kışlık tulumu ile uyutuyordum. Dün gece çok sinirlendirmeden kalkar kalkmaz su verdim biberonla ve içip uyudu. Gerçi sabaha karşı yine emmek istedi, ama ben uzunca bir süre direndim ve iyice sinirlendi, ondan kabul etmedi suyu bence. Bu gece ince giydirip yatırdım, bakalım neler olacak?

Sevgili lale247, biliyorum elbette saat başı uyanan, bizimkinden çok daha zorlu bebekler var, herkese kolay gelsin. Ama benim derdim onun uyanmasından çok, kendim geri uyuyamamam, sorumda da belirtmiştim. Onu uyutup kendim tekrar dalmak için 1-1,5 saat dönmekten bıktım yatakta.

Sevgili minik_kuzu, şu anda sana bunları yazarken elimde çay var saat 22:00 itibarı ile :) Kafeinin beni pek etkilemediğini sanırdım, ama belki bu dönemde hassaslaşmışımdır, dediklerini deneyeceğim. İlaç olarak Passiflora kar etmedi, burada ebemin önerdiği ve emzirirken kullanılabilen Zincum diye homeopatik bir ilaç var, ama diğer tüm yollar tükenmeden denemek istemiyorum. Çok teşekkürler önerin için.Cevaplamak için Üye ol