nasıl bir yatak almalıyım?

babu soruyor: 4

merhaba,

2 yıl için yeni bir ülkeye taşınıyoruz ve orda bulacağımız ev eşyasız olacak yani biz yeni eşyalar alacağız. bu arada oğluma (15 aylıktan - 3 - 3.5 yaşına kadar kullanmak üzere) nasıl bir yatak almam gerektiğini düşünüyorum.

- karyola: şu anda karyolada yatıyor ve standart durum da bu zaten. ama 3.5 yaşına kadar karyolada yatamaz değil mi? yani orda yine buraya getiremeyeceğimiz bir yatak daha almamız gerekecek. bundan daha önemlisi, şu anda memede uyuyor. bunu bıraktırmak istiyorum. yanına uzanmak işi kolaylaştıracak gibi geliyor. karyolada bu mümkün değil.

- büyük yatağı: düşer. uyurken düşmese uyanınca atlar :)

- yer yatağı: sınırları olsun, yataktan uyanıp kalkı gezmesin istiyorum. yatak diye birşey var, yatılır uyunur. bir de yer yatağından da düşer zaten. bir zarar gelmez ama uyanır.

acaba benim göremediğim noktalar veya alternetifler var mı? karyola mı alayım?parmaklığı tamamen inip uyuyunca kaldırılan büyükçe bir karyola diye birşey var mı dünyada? veya benim bilmediğim bambaşka bir yatak şekli?

yardımcı olursanız çok sevinirim.
teşekkürler...Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yuksel_

banu, hem ikeada hem mothercare'de her iki yanındaki parmaklıkları çıkan ve çocuk karyolasına dönüşen yataklar var. Bir de yine her iki mağazada böyle karyolaların yanına monte edilen korkuluklar var. ikeadaki fiyatı 20 tl gibi birşeydi, mothercare 70 tl civarıydı. Bizim bebek karyolamız mothercare'di, rüya 20 aylık civarındayken parmaklıkları çıkarıp kenara korkuluk taktık. böylece, hem yataktan düşmüyor, hem de ben gece gerektiğinde yanına yatabiliyorum.(biraz iki büklüm olmakla beraber,yatabiliyorum yine de:))

Siz, belki direkt olarak çocuk karyolası alıp, yanına bu korkuluklardan takabilirsiniz...

http://www.ikea.com.tr/Urunler/ikea_cocuk/cocuk_urunleri/cocuk_yataklari.aspx

kritter model olana bakarsan, demek istediğimi görebilirsin...


babu

çok saol yüksel. anlattığından anladığımı çok sevdim ama aklım karıştı azıcık galiba. bu kritter'e parmaklık da mı takılabiliyor ve o parmaklık ikea'da mı satılıyor? poyraz bu haliyle uyurken düşmese de uyanınca düşer (henüz yatağın kenarından sonra yere düşüleceği mefhumu yok da!)


yuksel_

banu, rüyanın fotoğraflarına girip baksana, orada yatakta takılı olan zımbırtı. Ayrı satılıyor, bir montaj aparatı var basit bişey...yatağın kenarına monte ediliyor, o kadar. çocuğun düşmesini önlüyor, ama girip çıkmayı engellemiyor.


babu

gordum, ruya pek guzel uyuyor ama su girip cikma isi bizde henuz usturuplu yapilamiyor. yani uyanip asagi ucma ihtimali cok yuksek. :(
karyola paklayacak bizi galiba yine. :( kenari inip cikan bulsam belki o kurtarir.
bu yataklara da bayildim ama sonraki asamada iyi olacak.
çok saol :)Cevaplamak için Üye ol