diş buğdayı..

Born2beMom soruyor: 10

arkadaşlar minik meleğimin 1 hafta önce dişi çıktı.. altı üstü 1 dişin beni bu kadar heyecanlandıracağını hiiiiç düşünmezdim.. darısı diğer meleklerin başına.. ben bu büyük olayı kutlamak için farklı bişeyler yapmak istiyorum.. aranızda böyle bir organizasyon yapan ya da katılan.. aaa süper fikirmiş dediğiniz bişeyler varsa lütfen paylaşın.. teşekkür ederim şimdiden...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


YesilAnneBiz kendi aramızda basit bir kutlama yapmıştık. Diş buğdayını hazırlayıp, yere bir örtü serip, ortasına hazıladığımız buğdayı ve çevresine de kitap, vs. gibi bişiler koymuştuk. Adete göre bebek koyulan hangi objeyi eline alırsa gelecekte onunla ilgili bir meslek edinirmiş. Bende buna benzer bir soru sormuştum.
http://www.nurturia.com.tr/questions/c2747655-edea-4fa5-8f9e-9cff01890848/1/dis-bugdayi-nedir-nasil-ve-neden-yapilir-ilk-dis-hediyesi-)

İlk dişiniz hayırlı olsun. Kolaylıklar dilerim.mer

http://www.hobiriks.com/search/label/Di%C5%9F%20Bu%C4%9Fday%C4%B1

Emremin ve ablamın kızının diş buğdayları. fikir olabilir..


gokcee

bu da Kerem in diş buğdayı...biz de daha 1 ay önce yaptık;bunun yanında baska seyler de hazırladık bırde basında tülbent gerip buğday serptık..bu diş seklindeki kurabiyeleri pastaneden sipariş ettim.bardaklarıda bizzat kendım susledim..isteyenler diş kurabiyesiyle birlikte bardaklarını da götürebildiler..hayırlı olsun minik dişiniz:))


DilekCengiz

Bu da bizimkinin diş duğdayı...
www.tombulperi.blogspot.comBorn2beMom

hepsine tek tek baktım.. notlarımı aldım, yavaş yavaş canlanıyor gözümde..herkese çok teşekkür ederim..


Ozlem

bir de www.pastanbul.blogspot.com adresindeki diş kurabiyelerine bakın lezzetleride çok güzel...
nihal58

Bizde daha yeni yaptık oğlumun 7.dişinden sonra ancak yapabildik, hazırlıklar aşağıda, umarım fikir verir, çok da eğlenceli oldu :)
http://poyrazligunler.blogspot.com/2010/05/dis-bugday-hazrlklar.html
Cevaplamak için Üye ol