Diş çıkarken iştahsızlık

voguefash soruyor: 4

Merhaba arkadaşlar. Oğlumun yaklaşık iki hafta önce kadar alt ön dişinin biri patladı. Yakın zamanda ikincisi de patladı. Zaten ek gıda konusunda çok iştahlı bir bebek değildi ama yine de sevdiği şeyler olunca güzelce yerdi. Şimdi artık neredeyse yoğurt dışında hiçbirşey yemek istemiyor. Bu iştahsızlık dişler patlayana kadar değil miydi? Dişleri patladığı halde iştahsız olması beni çok üzüyor. Ne zaman eski iştahı yerine gelir sizce? Benzer durum yaşayanlar fikir verirse sevinirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


uykudanonce

Bebeğiniz daha 7 aylık, üzülmeyin kırk kere gidecek, kırk kere geri gelecek o iştah. Bebeğiniz anne sütü alıyorsa anne sütü, değilse formül halen ana besini. Sevdiği gibi yoğurdunu verin, farklı şeyler deneyin ama inatlaşmayın.

Kolaylıklar dilerim...


KahveAnne

Önceki cevapta da söylenmiş, çocuğunuz henüz 7 aylık olduğu için temel besini hala süt. Yani formül veya sizin sütünüz. 1 yaşa kadar ek besinler sadece "tanışma" amaçlı, doyma/beslenme amaçlı değil. Moralinizi bozmayın, sütle karnı doysun yeter. Gerisini sadece oyun maksatlı verin..


voguefash

Teşekkür ederim :) bazı insanlardan öyle şeyler duyuyorum ki bebeği 7-8 aylık kahvaltıda şunları yedi sonra ara öğünde şunları sonra öğle yemeği yine ara öğün akşam yemeği e bi de uyumadan süt hatta aralarda yine isterse süt 😮 Ben bir öğünü zor yedirirken şaşıp kalıyorum acaba ben mi bir yerde hata yapıyorum dedim en sonunda☺️


eylulkayabtc

diş gelişimi  ve iştah için doktorumuz bize vitasanol damla vermişti katkısız doğal bebek damlasıymış tabi anne sütünün yerini tutmaz ama biz memnun kalmıştık Cevaplamak için Üye ol