bebeğinize İLK hangi kitabı, hangi ayda alıp, okudunuz?

Tunam10 soruyor: 10

Bebişime artık masallar okuyayım diyorum. önümüzdeki hafta 4 aylık olacağız. bu iş için erken mi? siz ilk ne zaman okumaya başladınız? hangi kitapla başladınız?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


saira

Biz Tübitak Erken Çocuk Kitapları'ndan  aldık.Resimler bebeğin ilgisini çekebilecek kadar renkli.Üstelik kendisi okumaya başlayınca da tekrar değerlendirilebilecek bir kitap.


ikicocukannesi

dogdugunda hazırda vardı, hısırtılı bez kitaplardan:)

uc-dort aylık civarı eline veriyordum,

her ikisine de:)


hacew

ben kızıma 6 aylıkken pisi kedi serisinden bir kitap almıştım.hala çok sever o kitabı.


aytude

benim cocukta problem var sanırım, ne gündüz ne de uyku öncesi kitap filan okuyamıyoruz resimlere bile bakamıyoruz. hemem ağza götürmeler. elimden kapmalar filan. cok denedim olmadı. kitap sevmiyor herhalde :)


ekim_

ben daha doğmadan almıştım:şu bez kitaplardan..GulcanDeniz

Biz de doğmadan almıştık.
Bir-iki aylıktan itibaren de kitaplarla haşır neşir eyledik...

Bence şimdiden başlasan iyi olabilir. Bez kitaplar, ardından karton sayfalı kitaplar.
2 yaş civarı da diğer bebiş kitapları.

Bu arada 2 yaşından sonrası için "Tali" serisini şiddetle tavsiye ederim. Migros'ta satılıyor. En beğendiğim çocuk kitabıdır.


ekim_

aslında doruk hep kitaplara ilgi gösterdi,sayfalarını karıştırır ve bu ne diye sorardı;ancak okuduklarımı dinlemeye 2 aydır başladı.dikkat süreleri uzadıkça ilgileri ve dinlemeye tahammülleri de artıyor.


Tunam10

dinleme olayı için daha var sanırım:)
hışırlı kitap bir tane var. eliyle tutup mıncıklıyor sadece:)
fisher price'ın şarkı söyleyen,sayfaları çevrilen plastik oyuncak şeklindeki kitabı ilgisini çeker mi acaba?mamakurt

Biz de daha dogmadan almistik birkac tane. (Simdi kitaplari eve sigdiramiyoruz :-)) Ilk baslarda oyuncak gibi oynamasi, agzina goturup isirmasi vesaire cok normal ve hatta iyi bir sey. Birakin oynasin, kitaba alissin. Sayfalarin cevrildigini ve icinde renkli resimler oldugunu gorup alismasi yeter ilk baslarda. Yavas yavas resimlere birlikte bakip neler oldugunu anlatmaya baslarsiniz. Bizimki oturmaya basladigindan itibaren kendisi kitabin sayfalarini cevirmeye/cevirmeye calismaya baslamisti. Simdi kitap okumak gunluk duzenimizin bir parcasi haline geldi, hatta artik yavas yavas kendisi oturup "okuyor" :-)
Kitaplarin bir diger guzel yani da normalde kullanmayacaginiz kelimeleri kitap okurken kullanmaniz ve daha cok konusmaniz, konusmayi ogrenmelerine de yardimci oluyor.
Ne kadar erken baslasaniz o kadar iyi, ama ilk baslarda butun bir kitabi bastan sonra okumayi beklemeyin. Bir-iki resme bakip sonra isirmasi bile guzel bir sey :-))


mamakurt

Ses cikaran, icinde dokunabilecegi degisik seyler olan, basit, buyuk resimli (bir sayfada bir resim) kitaplar ilk baslarda daha cok ilgilerini cekiyor...Cevaplamak için Üye ol