Bebek telsizi

peluse soruyor: 9

Bebek telsizi almayı düşünüyorum biraz geç olsa da oğlumu artık odasında yatırmak istiyorum.
Yalnız merak ettiğim bu telsizlerin ebeveyn ünitesi herhangi bir cızırtı, çok hafif de olsa hışırtı falan çıkarıyor mu gecenin sessizliğinde rahatsız edici bir sesi var mı? Ben odada en küçük bir ses bile olsa uyuyamayanlardan olduğum için soruyorum. Bir arkadaşımınkinde bu tarz bir ses vardı ancak bu o telsize mi özgüydü yoksa geneli mi böyle kullanan arkadaşların fikrini almak istiyorum.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


blackcrow

weewell kullanıyoruz, çok da memnunuz.  bizimkinde hassasiyetini ayarlayabiliyorsun (diğer telsizlerde de vardır heralde), yani en ufak bir  hareketinde çalışmamasını sağlayabiliyorsun. Ancak yüksek seslerde çalışabiliyor.mibrim

bende chicco kullanıyorum ses hassasiyetini ayarlayabiliyorsun..memnunum..


Nazife

Bence çok geç kalmış sayılmazsınız. Biz de 11 aylıkken ayırmıştık odamızı. O günden bu yanada telsiz kullanıyoruz. Telsizin markası Chicco. Çok alçak sesler duyulmuyor. Biz memnunuz, tavsiye ederim.


firavun

bizde weewell kullanıyoruz görüntülü,çok memnunuz daha uzun zamanda kullanacağımızı düşünüyorum..hassasiyet ayarlanabiliyor..müzik çalmak mümkün yattığınız yerden çocuk uyandığında(bizimki gerçi öyle müzikle falan tekrar dalmaz ama rivayetlere göre dalan çocuklar varmış:))senembay

selam,benim oğluşum 2,5 yaşında oldu fakat vakti zamanında biz playskool'un telsizini kullanıyorduk tavsiye ederim.cızırtı falan olursa frekansını değiştirirsiniz sorun kalmaz.


seda_melis

ben de kızım doğduğundan beri weewell marka telsiz kullanıyorum. kızım 2 aylık olduğundan itibaren kendi yatağında yatırmaya başladık ve telsizi yatağının içine koyardım. en ufak hareketinde bahsettiğiniz cızırtı mutlaka olurdu. bir müddet bu şekilde kullandım fakat dediğiniz gibi ben de her cızırtıda uyanıp odasına fırlıyordum. bu durum cidden çok rahatsız edici, çünkü aslında uyanmamış oluyor, sadece elini, ayağını oynatmış oluyor mesela. ben de çözümü telsizi odasında yatağı haricinde başka bir yere (koltuğun üzerine genelde) koymakta buldum. bu şekilde ufak kıpırdanışlarında o hareketleri telsiz algılamıyor, ben de boşuna uykumdan uyanmamış oluyorum. gerçi artık telsize pek ihtiyaç duymuyorum, gık dese uyanıyorum ama yine de ne olur ne olmaz belki duymam endişesiyle kullanmaya devam ediyorum. size de kolaylıklar dilerim.


peluse

Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için. Anladığım kadarıyla bazıları ses yapıyor bazılarıysa yapmıyor iyice karasız kaldım alıp almama konusunda dönüşlerini falan duymam sorun değil de çalışırken devamlı bir ses çıkaranlar gece sessizliğinde çok rahatsız edici olabilir ama denemeden de anlayamayacağım sanırım.


seda_melis

peluse, bizim kullandığımız telsiz çalışırken kesinlikle ses yapmıyor. hatta arada kontrol ediyorum çalışıyor mu, şarjı var mı diye? o açıdan kesinlikle endişeniz olmasın.


Kuzeytu

Arzum  Bebbe Bebek telsizi kullanıyoruz. Oglum 4 aylık oldugunda odasına gecirdik ve o gunden beri çok çok memnunum. Telsiz secerken; evinizde telsiz telefon veya kablosuz internet varsa kesinlikle digital telsiz almalısınız. Evde bunlar varken analog telsiz alırsanız kesinlikle cızırtı yapar. İkinci olarak da telsizin bebekten en z 2 metre uzakta olması gerekiyor. Elektromanyetik dalgalarla çalıştıgından radyasyonu bebege maruz bırakmamak için en az 2 metre uzakta durması gerekiyor. Bizim telsiz odanın obur ucunda duruyor ve ben de diger arkadaslar gibi hareket edisini, dönmesini emzikten gelen sesleri bile duyuyorum.


Cevaplamak için Üye ol