anne sütü, biberona alışamama

curlygreen soruyor: 8

Merhaba,

3 hafta sonra işe dönüyorum maalesef, kızım anne sütü alıyor ben işteyken de sağıp bırakıcam ama bir türlü biberona alıştıramadım kızımı, avent, nuby , medela hepsini denedim önerisi olan var mı ? Eğer biberona alışmazsa nasıl alıcak anne sütünü :(

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


zehra

Biberonu baskasina verdirmeyi denediniz mi? O sirada da tercihen siz yaninda olmayin, baska bir odaya gecin. Bir de dr browns genis agizli dogal akis biberonu deneyebilirsiniz. Kolayliklar dilerim.


curlygreen

ben vermedim biberonu babası verdi hep ama nasıl bir ağlama anlatamam, kızım salon da ağladı ben diğer oda da :( bir de uyku arasında deneyeyim belki alır.


oyabes

curlygreen, bizde de aynı sorun vardı, 3 aylıkken işe başladım, ne yaptıysam alıştıramadım. bardakla verdik öyle aldı ama 5 ayı dolduralı onu da almıyor. anne sütünü sadece memeden alıyor:(( Sana kolaylıklar diliyorum, ben durumu kabullendim artık, iş-ev arasında gün içinde gidip gelmekten telef oluyorum.


nurcan_eymen_efe

benim kuzumda sadece uykuda emiyor,uyanık  olduğu zamanlar kaşıkla veriyorum.kaşıkla verseniz olmaz mı?secil84

Bzimkine ne yaparsak yapalım almadı biberonu :(


caglar

aynı sorun bizde de var....ben sadece nukla denedim.....şu an çok mecbur olmadığım için sanırım diğer markaları denemedim hiç....ama arada nefes almak ve babasıyla da arasında bi bağ oluşsun diye biberonu aldığını görmek istiyorum....ben kaşık da denedim onu da almadı hatta emzik de almıyo... bence sen kaşıkla vermeyi de dene....çünkü bazı bebişler kaşıkla da çok güzel alıyo anne sütünü... 


ozlemanne

curlygreen mrb aynı sorunu bende yaşıyorum p.tesi günü işe başlayacağım fakat biberon almıyor.. 4 aylık oğlum ve nasıl alıştıracağımı bilmiyorum ağladığında nasıl susturuyorsunuz?


curlygreen

Merhaba ise doneli dort ay bitti ve ise basladigim gun hala biberon almiyordu bakicisina birakip ciktimhic bir cocuk ac kalmaz merak etme dedi bana :) gercekten de yoklugumda bir iki mizirdanmadan sonra almis biberonu demem o ki merak etme mecbur kalinca aliyorlar biberonu AMA sen firsat buldukca emzir bence her ne kadar biberon alsalarda hala anne kokusu ariyor kuzucuklar.


Cevaplamak için Üye ol