bütün sorumlu dişler mi?

ipek soruyor: 9

alt kesici dişleri çok rahat çıkarmıştık. hatta çıktığını bile sonra farkettik. fakat üst kesici ve yan dişler birlikte gelmeye çalışınca melek huylu kızım gitti yerine huysuz bir İpek geldi.

çorba ve yoğurt haricinde diğer ek besinleri doğru düzgün yemiyor, ağzını güzelce açıyor fakat 2-3 lokma sonrasında ağzında tutmaya başlıyor ve bir türlü yutmuyor.( zaten bu noktada olay kopuyor)

gündüzleri huysuzlanmalar , sebepsiz yere ağlamalar, geceleri ağlayarak 2 saatte bir uyanma, sabahları 5:30-6:00 gibi uyanma..

çıldırma noktasına geldim, sinirlerim harap geziyorum son 5 gündür. ister istemez birazda asabi oldum sanırım. bu durum beni çok üzüyor. fakat ne yapacağımı bilemiyorum.

gerekten tüm bunların sorumlusu dişler mi(ki böyleyse geçici bir durumdur sanırım), yoksa kızım huy mu değiştiriyor?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


iptal_uye

inşallah çabuk atlatırsınız. aynı problem biz de hafta sonu yaşandı. üstelik 38,5 derece ateş de eklendi. en azından çorba ve yoğurt yiyiyormuş İpek. Melin anne sütünden başka bişey almadı. sürekli kucakta. yatağına yatıramadım bir türlü uyuduğunda da. neyseki pazartesi gününe oldukça iyi başladı. salı günü de hiçbir şeyimiz kalmadı:))

ilk beş dişin nasıl çıktığını anlamamıştık, ama sonrası çok yordu bizi. kuzuuu nasıl da canı acıyo kimbilir :(


ipek

bu sıkıntılarda yalnız olmadığımı bilmek bir parça rahatlattı beni. teşekkürler elenche :)


demetdin

yalnız olmadığımı görünce ben de sevindim.Poyrazcım da aynı.Gece sürekli uyanıyor.Alttan 2 dişimiz çıktı ama diğerleri bizi çok zorlayacak gibi.


tubayildiz

Elenche sizin ilk bes dis hangi sirayla ne zaman cikti, bizim bir ay arayla iki disimiz var daha. Hepsinde huUrsuzluk gece uyanma ates oldumu Ipek kesinlikle yalniz degilsin bu donem sanirim hepsi ayni huzursuzlugu yasiyor, AMA Ben ilk disin bir de azilarin cikmasi huzursuzluk ates filan yapar diye okumustum. AMA bu alt yan kesiciler feci kasindiriyor bizim kizi.Kuzeytu

Aynı durumda olan kişilere +1. :)) Bizde de durum aynı. Bazen sebze corbası içiyor, bazen muhallebi yiyor, bazen meyve. Hergun baska birini yiyor digerlerini yemiyor. Ben de zorlamıyorum. Daha sonra kasıgı gorup agzını kapamasından korkuyorum. Dislerden sadece sanırım cunku hepimizde belirtiler aynı :)


iptal_uye

tubayildiz önce alt orta dişlerimiz çıktı 1-2 gün arayla (5,5 aylıktı). sonra üst ön dişlerimiz çıktı yine nerdeyse aynı anda (6,5 aylık falan). 5. diş üst ön dişlerin sol yanı(20 gün kadar oldu). sonrası problem olanlar zaten. sanırım sağ taraftaki diş çok yordu kuzumu. birde henüz görünen birşey yok ama alt dişleri de çokkk kaşıdı bu ateşli dönemde.

inşallah sizin de sıkıntılarınız çabuk geçer. ve hepimizin sonraki dişler de anlamadan pıt pıt çıkıverir :))


yaseminun

evet kesinlikle dişler,birde köpek dişleri mahvediyor.jel sürün dicem ama oda pek işe yaramıyor aslında,ben kızımda çok çektim diş çıkarırken gecede ortalama 7 kere uyanıyordu,o zamanlar kendide perişan oluyordu,çok nadir olmak şartıyla 1 çay kaşığı calpol veriyordum.sevgiler


yaseminun

evet kesinlikle dişler,birde köpek dişleri mahvediyor.jel sürün dicem ama oda pek işe yaramıyor aslında,ben kızımda çok çektim diş çıkarırken gecede ortalama 7 kere uyanıyordu,o zamanlar kendide perişan oluyordu,çok nadir olmak şartıyla 1 çay kaşığı calpol veriyordum.sevgiler


ipek

Yaseminun, dün gece artık dayanamayarak yarım ölçek calpol verim. sabah6 ya kadar uyudu kuzum.


Cevaplamak için Üye ol