Bulantı

ogretmenim2 soruyor: 10

merhabalar,  8. haftamdayım. Şu ana kadar bulantım yoktu gayet iyiydim. 3 gün önce bulantım başladı ama bağırsaklarım da bozuldu. acaba bu bulantım karnımın bozuk olmasından mı anlayamadım. ayağa kalkınca başım dönüyor ve daha çok midem bulanıyor. Şaştım kaldım. Ne yapayım?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


oykuveannesi

Benim hamileliğinin tam 8. Haftada başladı bulantı ve kusmam.ondan önce çok iyiydim.18 .haftada kesildi


duygu_kagan

beyaz leblebi ve sade çubuk kraker benim hep imdadıma yetişti. Allah yardımcın olsun

 


Basak_Ada

bulantılar 7. haftadan sonra başlar,14. haftada bitmesi beklenir.yağlı yiyeceklerden uzak durun,bulantı olduğu zaman ekmek ya da çubuk kraker yiyin.eğer bulantı ve kusmalarınız yemek yemenize engel olacak duruma gelirse ve kilo kaybederseniz(bu durumda kandaki keton oranı yükselir) doktorunuzla görüşün.dr. kontrolü altında alacağınız serum desteği ya da bulantı kesici haplar sizi rahatlatır.umarım çabuk atlatırsınız:)


nazarboncugum

Çubuk kraker rahatlatır bendede çok işe yaramıştı ki benim bulantılarım 20. haftada falan kesildi.. Az ve sık yemekte rahatlatır.. Çabucak atlatın inş..


mert_mert

benim kusma olmadan bulantı tiksinme oluyordu.yemek görmek istemiyordum 12 13 haftaya dek belki sadece pilav makarna yoğurt yedim diyebilirim oda başkası yaparsa :) ama 12 13 haftalarda geçti.geçen hafta yine bir kokuya duyarlılık başladı ama çok şükür uzun sürmedi.sabret çok uzun sürmüyorozgu_naz

tam 10 hafta sürdü, 6. haftada başlayıp. doktorum kusmamam için çok gayret etmemi söylerdi zira vücut ciddi mineral ve vitamin kaybediyor. limon soda ve muzdu benim ilacım. Sabırlı olun..


ogretmenim2

cevaplarınız için teşekkürler. sanırım üşüttüğüm için böyle oldum. çünkü şu bir kaç saattir gayet iyiyim. Önerileriniz için teşekkür ederim. devam ederse krakere devam:)


Sanemm

O haftalarda başlamıştı bende de bulantı. Sabah kahvaltıdan önce faciaydı ,günün diğer saatlerinde tekrarlamıyordu. Ahsen__

bir süre sonra insanın krakerden de midesi bulanyo
onun yerine ben cornflakes yiyordum sade olanını. Hem daha besleyici hem daha lezzetli

8. hafta normal başlaması için
benimki 6. haftada başladı 18. haftaya kadar devam etti, 11 kilo verdim, yataktan kalkamadım uykumdan bile uyanıyordum bulantıdan. Hayattan soğumuştum resmentdgteam

Kraker yerine beyaz leblebi önermişlerdi bana. Tok tuttuğu için tercih etmiştim, çünkü kraker yedikçe karnım daha çok acıkıyordu;););)


Cevaplamak için Üye ol