hamilelikte nezle grip

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozdeka

hiçbir ilaç içme bu dönemde, hamileliğin çok erken ve kritik bir dönemindesin. yapacağın en iyi şey bol bol dinlenip, bol sıvı almak olacak. sıvı alayım diye de öyle bitkisel çaylara falan çok heves etm. su, taze sıkılmış meyve suları, nane-limon da iyi gelir. redoxon c vitamini içerir ve bildiğim kadarıyla hamilelik kategorisi c, ilaç olarak almaktansa doğal yollardan vitamin alman gerek. bundan sonra da kendine çok dikkat et, hasta olmamaya bak, en az 3 ay ilaç yok :)


didem_dorukcem

yarım subardağı ılık suya 2 tatlı kaşığı tuz ve limon ekleyip gargara yap. bol bol elma limon ıhlamurun çiçegi ve çubuk tarçını kaynatıp iç. çok su  tüket ve dinlen. vitamin almak istersen elevit almalısın.


didem_dorukcem

birde tavuk suyu çorba bana çok iyi geliyor :=)


ozgu_naz

hiç bir ilaç almayın. bitki çaylarına ilk 3 ay çok dikkat aman. düşüğe sebep olabiliyor. aşırı nane,maydonoz ve adaçayından uzak durun bu aylarda. sağlıkla gelsin bebeğiniz inş.


organikanne

öncelikle sakin olun:))))) hayırlı olsun bebişiniz... arkadşlarla katılıyor bitki çyalrıma aman dikkat..ıhlamur olabilir ama bildiğim kadarıyla...gargara ise birebir..şifalı günler


CokBilmis

Bir de söylemeden geçemeyeceğim: Ülkemizdeki yanlış inancın tersine; üşünmekle hasta olunmaz.

Hastalığı yapan mikroplardır. Mikropsuz hasta olmak mümkün değil. Belki sadece kas tutulması filan olabilir. Grip, nezle ve hatta üşütme dediğimiz hastalıklar mikropların eseridir. Dolayısıyla havanın soğukluğundan değil, diğer insanlardan geçer.

Yazdıkça yazasım geldi: Grip vs hastalıkların mikropları 1 hafta kuluçkaya yatarlar. 1 hafta sonra hasta olursunuz ve hastalığın ağır devresi tam 3 gün sürer.

Yani nereden hastalığı kaptığınızı bulmak istiyorsanız 1 hafta önce nerede, kimlerle olduğunuzu düşünün.

EĞer 3 gün dişinizi sıkabilirseniz hastalık kendiliğinden geçecektir.

Bol bol sıvı tüketin. Tavuk suyuna çorbanın bilimsel olarak açıklanamamış iyileştirici bir gücü varmış. O da sıvıdır neticede.

Grip olduktan sonra alınan vitaminin bir faydası yokmuş. Grip olmadan önce bağışıklığımızı güçlü tutmak için almamız gerekiyormuş.

Hamileliğiniz süresince ellerinizi sık sık yıkayın ve alışveriş merkezleri, toplu taşıma araçları gibi insanların bir arada olduğu kapalı mekanalra girmemeye özen gösterin. Açık havada ise soğuk bile olsa bol bol dolaşın, bağışıklığınızı güçlendirir.

Çok geçmiş olsun, iyi bayramlar...Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Huysuz oglum 17

bozkurt64 5H
Son: selencem,

Anne sütü kilo aldirma 1

suracik 2A
Son: bushr94,

2-3 yaş oyun arkadası 1

perayaz 2Y
Son: nurnehirela,

Alerjik öksürük 5

kemayy 4,5Y
Son: yesimctn,