işe geri dönüş::(((

jewelery soruyor: 3

Selamlar herkese, haftaya işe başlıyorum malesef::(( 5'e kadar göremeyeceğim bebişimi, gündüzleri hala emiyor, bikac kez sağip biberonla vermeyi denedim, başardık sonunda biberonu aldı, ancak memede uyumayı seviyor her bebek gibi, bana tavsiyeleriniz ne olur, cok mu zor olacak, üfff ne zor işmiş ayrılmak yaa::(( bu arada kayınvalide anne dönüşümü içinde büyüyecek insallah.

 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Loxodonta

İlk başta zor görünse de herşey yoluna giriyor. Kızım da 9 aylıktı ben işe geri döndüğümde, hep emerek uyuyordu. İşe başladığımdan beri 1 hafta annanede 1 hafta babannede. Ve onların kucaklarında gayet güzel uykuya dalmayı öğrendi. Hatta bir süre sonra eve gidince bana pek yüz vermemeye başladı. Bu durum bazen üzücü gelse de arkamdan ağlamasından iyidir. Bir de dönüşümlü bakmaları daha iyi bence. Çocuk hem farklı ortam ve kişilere alışıyor hem de sadece birine bağlanmıyor.

İşe ilk başladığım zamanlarda sabah emzirip işe giderdim. 1 yaşına kadar süt iznimi kullanıp 4 gibi evde oldum. Eve gelince de hemen emzirdim. Ama güzel yemek yiyen bir çocuk olduğu için gündüz emmemesi pek sorun olmadı. Hatta sütümü hiç sağmadım.

Evet insan çok özlüyor bebeğini. Hele büyüdüğünde ve tam iletişime geçtiğinde daha zor oluyor. Mesela ben şimdi daha çok özlüyorum kızımı ilk zamanlara göre. Ama bence işe başlamak iyi, insan biraz kendi başına kalıyor, biraz kafası dağılıyor, ev dışında şeylerle ilgileniyor.

Bence çok üzme kendini, herşey yoluna girer.


ediluj

Dendiği gibi ilk zamanlar zor oluyor ama hersey yoluna bir şekilde giriyor,ben 3 aylıken işe dönmek zorunda kaldım,bizim bile yoluna girdi,önemli olan siz yokken güveneceğiniz,iyi bakacak birine bırakmanız..Onun güvende olduğu,keyfinin yerinde olduğunu ve iyi bakıldığını bilince özlem dışında bir sıkıntı olmuyor..Özlemide eve girdiğiniz andan o uyuyana kadarki zaman diliminde vede haftasonları beraber kaliteli vakit geçirerek telafi etmeye çalışıyoruz..


jewelery

desteğinizden dolayı teşekkur ediyorum, insallah çabuk atlatırız bugunleri:(
 Cevaplamak için Üye ol