Bebek kıyafetlerini nasıl yıkayabilirim?

Pinar_A soruyor: 9

Merhabalar,

Ben 31haftalık hamileyim ve artık hastane bavulumu hazırlamam gerekiyor.Tabi bunun için de bebişimizin kıyafetlerini yıkamam gerekiyor. Ben almanyada yaşıyorum. Burada bir kaç yere sorduğumda bebekler için özel üretilmiş deterjan olmadığını fakat hassas ciltler için olan sensitive deterjanları bebek kıyafetleri için kullandıklarını söylediler. Bir de yine sensitive yumuşatıcılar varmış.Acaba bana tavsiyesi olan var mı? Neyle yıkamalıyım bebeğimizin kıyafetlerini ? 

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


yelizsenel

Merhaba Pınar,
Ben ilk eyşyalarını ve uzun bir süre giydiği kıyafetlerini dalinin deterjan ve yumuşatıcı ile yıkadım fakat yazlığa gidince onları bulamadım ve roxana diye granül sabun ve yumosun bebek yumusatıcısını aldım. ikisinden de gayet memnunum. bebeğimde herhangi bir reaksiyon da olmadı. Ama en güzeli senin içine sinendir ;)


Pinar_A

Bende sizin yorumlarınızı beklerken boş durmadım. Buradaki ebemize de danıştım. O da bana "ecover " ve "sodasan" diye iki marka önerdi. Ben de Ecover aldım aldığım deterjan hem makinada hemde elde yıkamaya uygun. Türkiyede de internet sitelerinde satılıyor.


Bubus

Merhaba ben doğduğunda toz sabuz kullandım 1 yıl kadar sonra Ersağ bitkisel deterjanları keşfettim,artık bebeğimin evimin tüm temizliğinde bu ürünleri kullanıyorum ve çokta memnunum,benim alerjiye yatkın bir cildim var ve ilk defa sorun yaşamıyorum.Bildiğim kadarıyla Almanya'da da satılıyor.Yada üye olup uygun fiyata alabilirsin.Bu arada bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim...


busraveeylul

mrblar , ben doğduğunda paklar diye toz sabunla yıkamıştım eşyalarını makinaya uygun olanından. şuanda dalan roxy toz sabun kullanıyorum kokusu mümkemmel yumuşatıcıya hiç gerek kalmıyor migroslarda satılıyor ayrıca fiyatıda çok uygun en iyi özelliğide %100 bitkisel olmaları, sağlıkla büyütmeniz dileğiyle...

 aysunelipek

bende ilk başta dalin ile yıkadım ama bendede cilt problemleri çıktı dr.sabuntozu kullanmamı tavsiye eti bende hala sabun tozu ile yıkıyorum dalinin sabun tozunu aldım geçen çokta güzel kokuyor.


bebegimbuyuyor

Kabul etmesi pek kolay değil ama ben 2 senedir top kullanıyorum hatta beyaz çamaşırlar hariç tüm çamaşırlarda denedim. özellikle bebek için denemeniziönerırım.


scandinav

Bazı yazılarda gördüm normal deterjan kullanıp yumuşatıcı kullanmıyorsanız... Bütün temizleyici kimyasallar kumaş yüzeyinde kaldıgından bebeğinizi direk kimyasala maruz bırakıyorsunuz demektir. yumuşatıcılar temizleyici kimysalları yuzeyden koparıp çıkartır ve bu sayede yumusatır.. bu demel değil ki yumusatici kullanın. Aksine sentetikleri kullanmayın. Organik dahsı doğal deterjan seçin derim.

ben yurtdısında buldugum bir urunu aldim kendim cayını hazırlayıp kullanıyorum. Sabun Agaci urunu. Agac meyvesi, süper temizliyor. cok memnunum. isteyenlere de satıyorum sitemde..ama satmak değil burada amacım, anne  bir kimya muhendisi olarak uyarıda bulunmak.

Belki bugun direk bir etki gormuyorsunuz ama kimysallarla soludugumuzda bile hem kendimizi hem ailemizi zehirliyoruz. ileride etkileri ortaya cıkacaktır.. Bugunden onlemi almalıyız..


mona_roza

ben bebekler için olan sıvı deterjanları hiçde masum görmüodum, burdanda okuyunca bi daha ikna oldum, ben dalanın toz sabununu kullanıorum. süper yıkıyor artık bizim beyaz çamaşırlarımızıda onunla yıkıyorum. ama şöle bi durumu var her beyaz sabun gibi ağartıo koyu renkli çamaşırlarını bizimkilerle birlikte normal deterjanla yıkayıp yumuşatıcı gözüne sirke koyuyorum arındırsın die. dalanın roxy sabunu arkadaşın dediği gibi çok da uygun ben iki kiloluk paketini aldım. kimyasalları küçümsüyoruz bence üstünde bebek yazınca hemen tamam dioruz ama morkedi'nin bebeğine egzama yapmış mesela.


avsy

Bitkisel sabun kullanmak iyi fakat dikkat edin bitkisel olsun, piyasada ki her sabun bitkisel değildir unutmayınız. Doğallığını, bitkiselliğini ve fosfatsız oluşunu belgeleri ile kanıtlamış, soap nut yani ritha bitkisinden üretilmiş Ersağ yeni nesil temizlik tozlarını tavsiye ediyorum. 3 ve 4 yaşında ki yeğenlerim için kullanıyoruz. Lekeler için ersağ damla çok etkili. Çamaşırlarınız asla sertleşmiyor çünkü dolgu maddesi yok. www.ersag.com tr adresinden inceleyebilirsiniz. Deterjanlar, sabunlar ve neden ersağ kullanmalıyız hakkında bilgilendirme isterseniz de www.ersagedirne.blogcu.com adresinden bilgilenebilir ve bana ulaşabilirsiniz. Ürünler network ticaret sistemi ile satılmaktadır. Abone olup kendi ürününüzü indirimli alabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol