Gözde Arpacık

berol soruyor: 2

Merhabalar, 21 aylık oğlumun gözünde çok sık arpacık çıkıyor. Neden olabilir ve ne yapabilirim. Bu konuda deneyim ve görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Aysegul_

Cilt kuruluğu olanlarda veya atopik dermatit, seboreik dermatit, rozase gibi bazı deri hastalıklarında sık görülüyor. Bir de staf denilen bir bakteri var, bazı dönemlerde yüz derisinde özellikle burun çevresinde miktarı artıyor. Çocuk oradan eliyle gözüne bulaştırıyor olabilir. Bu durumlarda sık el yıkama ve burun çevresine uzun süreli antibakteriyel etkili krem tedavisi öneriliyor. Bu açıdan bir değerlendirme yapılabilir, göz doktoruna gidebilir ve bu açılardan değerlendirilmek üzere dermatoloğa yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Geçmiş olsun.


PetekRuya

Bizim de başımıza bir kere geldi, neyse ki kızımızın Şuşu Teyzesi göz Dr.u paniklemeden hallettik. Kendisi tek bir tedavi öneriyor. Mümkün olduğunca sıcak suyla pansuman ( tabii 9 aylık bir bebeğe bunu uygulayabilmek çok zor, ılık oursa işe yaramazmış ) Biz uygulayamadık tabii, sonra da fucithalmic göz kremi uygulaması. Biz sadece kremi uyguladık ve 1 günde geçti.

Tabii sürekli tekrarlanırsa göz doktoruna gitmenizde fayda var.

Geçmiş olsun

Petek & Tuna RüyaCevaplamak için Üye ol