ikiz

sumisali77 soruyor: 6

 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


sevfurkereym

banada ücret çok az  gibi geldi hemde ikiz. tek çocuk için bile bu fiyata bakmıyorlar hemde yemek masraflarıda dahil.bence arkadaşınız arkadaş gibi davranmamış size.sonuçta emek harcıyorsunuz allah korusun hastanıp ateşlenseler o sizde söz sahibi olucak azda olsa ücret ödediği halde ama siz arkadaşım bişe diemiyorum diosunuz.bence konuşun çünkü sizde kendi çocuklarınızın zamanından çalıyorsunuz sonuçta......


didemylmz

tek bebeğime, küçük bir ilçede 500 ödüyorum, 5 gün 8 5 geliyor.bebeğe bakmak dışında sadece onun eşyalarını ütülüyor.bence de az bir miktar alıyorsunuz. belki istanbuldaki kadar çok veremeyiz ama yine de ikiz bebek farklı olmalı diyorum.


ayberke

Yakın cevremde tek çocuga 600-700 daha az ücret ödeyen yok.Heleki bir tanesi yol parası dahil 1100 tl ödüyor.Sizin koşullarınızda ise bence 500 tl çok komik bir ücret heleki yemekmasrafı dahil olmasıda çok ilginç.(eğerki maddi açıdan anne müşkül durumda değilse)Böle bir fiyat düşünen kişininde arkadaşınız olmasıda ilginç.İkiz çocuga bakmak hiç kolay değildir diye düşünüyorum.Şahsen bana 2000 tlverseler ikizlere bakmam.Sizin koşullarınızı bilmem.Ama arkadaşınızla ciddi ciddi konuşun derim ilerde dediğiniz koşularrda çalışırsanız mutsuz olursunuz.Bu nedenle sizde kendi talebinizi belirtin derim kolay gelsin.


opposition

ben evdeyim, ikizlerle sadece ben ilgileniyorum, yardımcımız bütün ev işlerini yapıyor, yemek dahil, ama sadece çocukların yemek zamanında bana yardımcı oluyor, dışarı çıkacak olursam da yanına annem ya da teyzemi bırakmadan çıkamıyorum, çünkü iki çocuk hem de ayaklanmışsa çok büyük sorumluluk oluyor, o da kaçınıyor zaten. bize haftada 5 gün 9-17.30 geliyor; 600 veriyorum. ilkizlere bakıcı olayını düşünemedim bile ben çünkü çalışsam, bakıcının istediği parayı ancak kazanabilirdim heralde :) ikiz çocuk bakıcı ücretleri çok yüksek, ben de kendim bakarım bari dedim.


_cereninannesi_

Vallahi bence komik bir rakam. Hem yemek neden sizden onu da anlamadım. Arkadaşınız olabilir ama bu rakam arkadaşım nasıl olsa bişe demez diye söylenecek bir rakam bile değil. Hem iki çocuk birden yani. Maddi durumu nasıl bilemem ama en azından bolca yiyeceklerini getirmesi gerekir diye düşünüyorum. Bence 600-700 olması gerekir.


paska

bence de bu ücret çok az ben tek kızım için 600 tl ödüyorum üstelik tüm gün bile değil 12-1 gibi bırakıp 6-7 gibi alıyorum ihtiyaçları için evimin anahtarını bırakıyorum çoğunlukla kızımın yemeğini yapıp bırakıyorum ya da onlarla yiyecekse mutlaka onların evine yiyecek alıyorum bence arkadaşlığınız ve iyi niyetiniz kullanılıyorCevaplamak için Üye ol