Ev tasima

bnycan soruyor: 5

2-3 hafta icinde ev tasiyacagiz ayni sehirde pratik oneriler neler

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nilinmasali

3 yılda 3 ev değiştirmiş biri olarak işe öncelikle kullanmadıgınız esyalardan baslayın derim vakit varken onları toparlayıp kutularsanız( varsa vitrindeki objeler,yemek takımları,çekmecelerde duran ve günlük hayatta işinize yaramayacak seyler ortalıktan kalkınca işiniz epeycekoaylasır,sonrasında esyaları kullandıgınz sekliyle ambalajlamakta önemli mesela ben mutfak dolabımda neleri yan yana koyuyorsam yine onları bi arada tutarak paketledim,yerleştirirken kolaylık oluyor,birde kullanmadıgınız bir odanız balkonunuz vs varsa topladıgınız esyaları orda biriktirin ayak altında kalabalık etmiyor ki bu çok zaman kazandırıyor,sonra kutuların üstüne mutlaka nereye ait olduklarını yazın mutfaga,salona vs gibi ki yanlış odaya gelmiş dev bi koliyi tasımak zorunda kalmayın..kolay gelsin..


bnycan

teşekkürler elbiseleri nasıl kaldırıyorsunuz??


ceyla

kolay gelsin şimdiden :) ben 1 kez taşındım ama eşimin işi ev taşımacılığı olduğu için hiç zorlanmadım. giysiler ,çarşaflar,yorganlar için bol bol hurç aldım hepsini hurçlara doldurdum, içinde neler olduğunu kağıtlara yazarak yapıştırdım. kolilerin üstüne hangi odaya ait ve içinde ne olduğunu yazdım. eşim sağ olsun bana pek iş düşmedi ev taşınırken ben annemde oturdum :) gözünüzde büyütüp kendinizi sıkmayın bir şekilde halloluyor herşey


Gambille

evde en az kullandığın eşya türünden en çok kullandığına doğru git derim..yaptığın koliler içinde güvenli ve geniş bi alan oluştur..önce kitaplar,cdler,ıvr-zıvır  kolilenir..çok yer kaplar bizde..sonra biblo türü süs şeyleri ve misafir yemek takımları felan halledilir..son ana kalınca iyi paketlenmiyor-kırılıyor.. sonra kışlık örtüler ve giysiler hurçlanmalı..halılar da sarılıp kaldırılır ya da yıkamaya gönderilir..bu liste böyle uzar giderrr..lakin üstlerine içerik yazmayı sakın ihmal etme..taşırken de yerleştirirken de kolaylık oluyor..

çok severim eşya toplayıp istiflemeyi..hele hele taşınmayı..keyifli şeydir taşınmak..yeni komşular yeni bakkal,terzi,ütücü,tamirci,pizzacı,kebabçı,börekçi hatta çilingir..=)


bnycan

ay inşallah kolay olur. Can'ın eşyalarının bir bölümünü ve evdeki kullanılmayan dergileri elden çıkarmakla başladım işe ...Cevaplamak için Üye ol