4 aylık oğlum var sürekli huzursuz mutsuz uykusuz

eda123 soruyor: 10

Arkadaşlar 4 aylık oğlum var geceleri hep uykusuz uykuya çok zor dalıyor ağlama yöntemi sallama yöntemi ne var ne yok hepsini denedim bitek sallama yöntemi biraz daha iyi geldi.oda en fazla 2 saat açta olsa tokta olsa hep uyanıyo ve sürekli uykusunda kafasını sağa sola çeviriyor ağlıyor.hep mızır mızır.tek bakıyorum bebeğime ve çok yıprandım.ne denediysem fayda etmedi.uyku ilacı vermektw istemiyorum.kendisi öğrensin istiyorum uykusunu.siz nasıl büyüttünüz bebişlerinizi tecrübeli anneler..uykusuzluktan beynim algılamıyor artık..cevaplarınızı bekliyorum

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


seyircikoltugu

Merhaba,


Oğlum kolikti ve aynı dediğiniz gibi sürekli ağlıyor ve uykusuzdu. Ayağımda, kucağımda sallayarak ve ninni söyleyerek 5 ay boyunca çok zorlandım. Eşim akşam gelene kadar tek başıma baktığım için depresyona girmiştim. İki dakika kucağımdan indirsem ağlıyordu. Bebeklerin 4. ayda organları hızla geliştiği için çok huzursuz olurlarmış. Bu nedenle uyku eğitimine 5. ayda başlanıyor genelde. Ben 4 aylıkken uyku danışmanına başvurdum, 5. aya girince konuşalım dedi ve o ayda eğitime başladık. 2 haftada mucize gibi uyumaya başladı oğlum. Artık çok rahatladım. Park yatağında da kendi kendine oynayıp oyalanıyor eğitim sonrasında. Yatakta uyandığında da 15-20 dakika bakınıyor ve bana zaman bırakıyor. Evet, her zaman düzenli uyuyamıyor çünkü diş çıkarma aşamasına geçti ama tek başına uyuyor ve uyku uykuyu çekiyor. İmkanınız varsa bir danışmana başvurmanızı tavsiye edebilirim. Ama 5. aya girmesini bekleyin.


eda123

Evet bende tamda sizin düşündüğünüz gibi bi danışmana başvurmak istiyorum.ama bunun için daha küçük olduğnu biliyorum.birazda olsa içimi rahatlattı wallahi cevabınız allah razı olsun..bnm bebeğime kolik teşhisi konmadı ama aşırı qazımız vardı şimdi biraz daha azaldı..ama bana göre soracak olursanız kolik.çnkü qece 11de başlıyo 2 ye 3e kadar kolikli kadar ağlamasada mızmızlanıyo ve uyutmamız imkansız anında basıyo çığlığı.hadi almayalım kucağımıza diyorum.ama bu seferde mosmor oluyo dudakları ağlamaktan.anne baba olarak kaçkez eşimle bakışıp gözlerimizin dolduğunu biliyorum..şu uykusuzluk konusuna bi çare bulamadım ilk doğduğu qünden beri böyle bebeğimiz.aslında çok murlu bi bebek..taki onu uyutmak isteyene kadar yada bian dinlenmek içinde olsa sırtını yere koyana kadar😊sürekli kucakta öbür türlü ağlıyor ilgi istiyor.çok şükür anne sütüyle besleniyor sütümde yetiyor şimdilik.ama çok çaresiz hissediyorum kendimi.içime su serptiniz vallahi.nerde oturuyorsunuz acaba?bn istanbulda avrupa yakasında oturuyorum.uyku eğitmenine gitmeyi çok istiyorum.o günlerde napıyordunuz biraz paylaşıp beni rahatlatırsanız çok memnun olurum.


accessdenied

4 aylik bebege uyku ilaci vermeyi mi düşündünüz? Yapmayin lütfen.


eda123

Ben eczacı teknisyenim ve ilaçların etken maddelerinide gayet iyi biliyorum.kesinlikle bukadar küçük bebeğe ilaç verilmesini tavsiye etmedim ve etmemde..ama çaresizlik insana bazen bazı şeyleri yaptırabiliyo..sadece düşündüm veremedim zaten vicdanende sağlık yönündende..o yüzden allahım kimseyi çaresiz etmesin..gece 3 te 4te uyuyan bi bebeğiniz ellerinizin arasında ağladı mı 4 ay qibi her gece..ve 7 8 saat uyku bile uyumadan..malesef bazen düşüncelerinizde değişebiliyo..allah kimseyi çaresiz etmesin..


cancun

yani 4 aylık bebek için gayet normal benim oğlum gece sürekli ıkınırdı. sürekli gaz problemi vardı ama öyle böyle değil. ve aşırı kusması olduğu için gece kusup nefessiz kalacak diye zaten uyumazdım. 3 saat kesintisiz hiç uyumadım tam iki sene. ve çalışmaya başlamıştım 14 aylıkken. bebekken şu şekildeydi 9.30 da uyurdu akşam gece 11e kadar sonra saat başı 40dakika da bir kalkardı. sabah da 5.30-6da tammamen kalkardık. bence bebeği çok aşırı ağlatıp strese sokmayın uyumayacağını kabul edip uyuduğu zamanlar sevinin:)) zaten diş vs başlayacak, bir de bizim ek gıdaya geçince kabızlık problemi çıkmıştı. bebekken oğlumu bıraksam o da çok ağlardı ama ben hafif ağlamada hep gezdirmece pışpışlama vs ağlatmıyordum. zombi gibi dolanıyordum:)) seyircikoltugu

Uyku danışmanı için bir yere gitmenize gerek yok. Formlar internet üzerinden dolduruluyor ve sonrasında program gene maille gönderiliyor. Telefon ve whatsuptan devam ediyor eğitim. Yani danışmanı görmenize gerek yok :) Ben bebekveuyku.com Sinem Hanım'la çalıştım ve çok memnun kaldım. Onla görüşüp detaylara ulaşabilirsiniz.


Eğitim aldıktan sonra da diş ağrısı, 2 yaş sendromu, yürümeye başlama vs gibi birçok şey yüzünden uykusu bozulacak ama uyutma şeklini bozmazsanız illa ki tekrar yolunu buluyor. 


eda123

İlginiz için çok teşekkür ederim..Allah ewlatlarımızı bağışlasın bize.tabi önemli olan uyku düzenini kurmak.evet o dediğniz siteyi bende takip ediyodum.ama öyle olduğunu bilmiyordum..sağlık ve mutlulukla kalın inşallah😊


seyircikoltugu

Rica ederim ne demek, önemli olan ufaklıkların sağlık ve huzuru :) balamirr

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki oğlum 4.5 aylık oldu ve sorunlarımız tam gaz hatta artarak devam ediyor 10dk da bir ağlayarak uyanıyor. Uyku ilacı vermeyi düşünmek dışardan bakan biri için ne kadar da yanlış görünüyor değil mi ama bebeginizin aralıksız katıla katıla saatlerce ağlamasına yüreğiniz dayanmayinca insan çare olacak diye neler düşünüyor neler elbette ki al ver deyince kimse vermez insan çaresiz bir başına kalınca düşünüyor sadece


KahveAnne

Ne kadar minik olursa olsun, uyku danışmanları bir şekilde yardımcı oluyorlar. Bence mutlaka yardım alın..


Benim kızım 2 aylıktı danışman yardımı aldığımızda. Hiç ağlatmadan, sadece uyku saatlerini ve uyanık kaldığı süreleri düzenleyerek uyumayı öğrettik minnoşa. O kadar rahatladık ki anlatamam.
Şimdi 2,5 yaşında. Hala yatağına koyup "iyi uykular minnoşum" derim, kendi uyur..

Pınar hanım'ı şiddetle tavsiye ederim.. Web sitesi www.mykundak.comCevaplamak için Üye ol