çekmece boşaltma - nereye kadar? ne zamana kadar?

Aysegul_ soruyor: 4

yaklaşık 3 4 aydır çekmece dolap boşaltıyoruz. içinde tehlikeli şeyler olan 4 tane çekmece dolaba kilit taktım, onun dışındakileri tamamen serbest bıraktım, çok kısıtlamamak fazla sınır koymamak adına boşaltmasına hiç hayır demedim.  bu da yaklaşık 15 tane çekmece ediyor dolapları saymıyorum :) gün içinde bunların hepsini 4 5 kez boşaltıyor, evde en sevdiği aktivite bu. o uyuduğunda ya da başka bir şeyle ilgilendiğinde geri topluyorum ancak artık feci bunalmış durumdayım. abartmıyorum günde nerdeyse 50 kez çekmece topluyorum, bazen ağlayasım geliyor artık. ev her daim dağınık oluyor. uyandıktan yarım saat sonra evi görseniz bomba patlamış zannedersiniz.
sorum acaba bu çekmece dolap boşaltma olayı kaç aya kadar devam ediyor genelde?
bir de acaba bu konuda hiç hayır demeyerek hata mı yaptım? çok fazla serbest bırakmamalı mıydım baştan? kafam karıştı.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


haydimutfaga

kızım bugün 15 ayını bitirdi. yaklaık 3-4 aydır salondaki ve mutfaktaki çekmeceleri boşaltıyor. ayşegül hanım aynen sizin gibiyim. bazen çıldırasım geliyor. fakat bir kitap okuyunca artık kafama takmamaya başladım.
uzman pedagog adem güneş beyefendinin "annelik sanatı" kitabını tavsiye ederim. orada şöyle bir ifade vardı. " eğer çocuk mesela çekemceyi boşaltıyorsa ona engel olmayın.  olursanız çocukta dikkat dağınıklığı olur. okul yaşamını da etkiler." yaklaşık olarak böyle ifadelerdi.


mmeral

Oğlum da çok dağıtıyodu. Ben tamamen serbest bıraktım, bıkıp usanana kadar dağıttı.Şimdi çok ilgisini çekmiyor ama yine canı sıkılırsa arada şöyle bir dağıtıyor. Çekmecelere çıkıp üst rafları falan da indirdi kaç kere. Bıktı sonra.


SelmaOnurEmre

Benim oğlum da bıktı herhalde evdeki çekmeceleri artık eskisi kadar boşaltmıyor. Ama başka bir eve gidersek direkt çekmecelere yöneliyor. Mesela dün akşam yeğenimin doğumgününü kutluyorduk. 2 sn ortadan kayboldu . Hemen çekmeceleri boşaltmış elinde ablamın südyenini sallayarak geldi, ortaya attı. Koptuk biz tabii :))))


Aysegul_

ulkeryıldızı :)) fena olmuş hakkaten :) haydimutfağa o kitap bende var. henüz bitiremedim ama bir kısmını okumuştum. ben ilk baştan berş karışmama taraftarıyım ama işte bazen çok bunalıyorum. içi çok fazla ıvır zıvır ile dolu 2 çekmeceyi boşalttım ben, bir kısmının da içindekileri azalttım. o bile biraz farkettirdi. sabredip bekliyoruz bakalım ne zaman bıkacak. bir de döktüklerini geriye toplattırma işini yapmaya çalışıyorum sık sık.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

39 aylik oglum inatt 0

Kucakta uyuma!imdat! 6

mylo 5Y5H
Son: denizderya1,

Uyaran eksikligi-otizm 2

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 16