uyku

dilakuzusu soruyor: 10

Tek uyku uyuyan bebek anneleri tek uykuya ne zaman geçtiniz?14 ay erken mi acaba?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


mona_roza

daha bebeğim çok küçük ama merak ettim tek uyku nedir?


dilakuzusu

ekangal,yani tek gündüz uykusu demek istedim.Biraz anlaşılmaz olmuş sanırım


akarsum

oğlum 1 yaşındaydı gündüz uykusunu teke düşürdüğümüzde kızımda sanırım 10 aylıkken teke düşürdük

 


selencem

Biz de 1 yas civari dusurduk, uzun sure 1-2 karisik gitti.


mibrim

bizde 13 aylıkken geçtik..tamamiyle bebekle alakalı gece geç yatmaya gündüz uykusuna direnmeye başlamıştı..CokBilmis

Benim kızım da o aylarda, kendi isteğiyle tek uykuya düşürdü.
Geçiş süreci biraz sancılı oldu. Önceleri bir gün tek uyku uyudu, başka bir gün iki uyku istedi, başka günler tek uyku uyudu ama normalde uyuduğu ikinci uyku saatinde esneyip gerinerek uzanmak istedi ve 10 dk sonra kalkıp oynamaya başladı.
Uyku saatleri karıştı biraz. Önce sabah uykusundan 4 saat sonra uyuyor, öğleden sonra daha uzun uyanık kalıyordu. Sonraları sabah uykusundan 5 saat sonra uyumaya başladı. Şimdilerde de 6 saatte bir uyuyarak günü sonlandırıyor.


oglumicin

biz de yaklaşık 2 haftalık karışık v e sancılı süreçten sonra son 1 haftadır tek uykuya geçtik.. oğlum şu an 15 aylık... ve tek uykuya geçmemiz çok iyi oldu.. akşamları daha erken yatıyor artık... ama 13 aylıkken 2 uykuyu istiyordu...


silky

kizim 15 aylik son 2 haftadir gunduzleri 1 defa uyuyor, acikcasi boyle daha iyi oldu. 2 kere gunduz uykusu uyurken son zamanlarda gece 11 den once uyumamaya baslamisti. simdi gece uyku saati de duzene girdi, aksam saat 9 gibi uyuyor genelde.bnycan

galiba bizde geçiyoruz ama sancılı oldu gündüzleri uzun uyuyor öğlen uyumuyor yada öglen uykusu geçe kayıp akşam geç yatıyordu. ve 1 haftadır tek uykuya çalışıyorum ama 1 gün öğlen 2 saat uyurken ertesi gün öğlen 1sa 2 dk uyuyup bir daha uyumuyor .. akşam erken yatıyor tabi yorgun olduğu için nasıl düzelir bu .. düzenini geri  istiyorummm..


bnycan

Umarim gecis donemi diye 1 gun iyi bir gun az uyuyordur tek istegin 2- 2.5 saat uyumasiCevaplamak için Üye ol