Gece,biberon,

violet77 soruyor: 6

Merhaba kızlar beşıncı ayın içindeyiz, emmiyor kızım formul sut alıyor, bu ara gece kalkması okadar sıklaştı ki, yatmadan önce güç bela hipp pirinçli kaşık m. yedirıyorum üstelik, sorum şu, bıberonu çok ölçü yapsamda, gece uykusunda bır dozu anca içiyor(30) acaba bıberon ucunu mu deişsem,daha altı olmadık ama zor mu cekıyordur acaba, altı aydan sonrası daha genış uc galıba, aklıma bı o geldı,nasıl yapsam...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


msasa

Bence bekletmeyin cunku hepsinin uzerinde tek seferlik hazirlayin diyor. Sadece sma dolapta 24 saat saklanabiliyor bildigim kadariyla. Ama marka degistirmek de pek mantikli degil. 6 aydan sonra pinar ilk adim verebilirsiniz ama 200 cc lik paketlerde satiliyor. Bizimki mama icmedigi icin dr inek sutu de dahil ne icerse onu ver demisti.


ssebnemm

Biberon ucunu degistirmek malesef çözüm degil. Cocuk ayina uygun olmayan ucla tikaniyor bu defa tumden icmeyi birakiyor. Bence uyandigi gibi mama vermeyin bir iki saat bekletin o zaman daha iştahlı ve çok içer hem de gece kalkmalari azalir.


ssebnemm

Ayrica beşinci ayinda gece beslenmesini kesenler bile var tabi ben hala basaramadim :) siz dorder saat araliklarla mama vermeye calisin iyice acikmis olur. O kadar kisa surede acliktan kalkmiyorlar çünkü.


ilknurbade

4 saate 1 acikir genelde. Biberon icu çok geniş olmasin degistirebilirsiniz. Kontrol edin önce. Cok genis olunca da bebek bogulacak gibi oluyor sonra biberonu reddediyor. Aksam yatmadan ve gün icinde iyi beslenirse hemen uyanmaz. 30cc mamyi da aciktigi icin almiyordur.


hayriye80

emzik alıyor mu? gece maması bence de bıraktırılabilir , emzik verirseniz rahat oluyor

 


sema51

Bence de gece beslenmesini teşvik etmeyin. Böyle böyle belki bırakır.Cevaplamak için Üye ol