normal doğum sonrası kanamanın 2 aydan fazla sürmesi normal mi?

sadiye_eren soruyor: 2

merhaba, yaklaşık 2 ay önce normal doğum yaptım. suyum erken gelmişti ve bebekte crp değeri yüksek çıktı. hastanede benden bebeğe enfeksiyon geçtiğini söylediler ve bebeğime 10 gün penisilin iğne yapıldı. sonra herşey yoluna girdi, ama benim kanamam çok azalmasına rağmen halen devam ediyor, özellikle ağır kaldırdığımda, bebeği çok taşıdığımda kanama oluyor. doğum sonrası kontrole gittiğim doktor, ultrasonda ve tetkiklerde herşeyin normal olduğunu, ancak rahim zarında enfeksiyon olabileceğini ve doğum yaptığım hastaneye başvurmam gerektiğini söyledi. bu arada kanama dışında ağrı, ateş, kokulu akıntı v.s. gibi şikayetlerim yok. kanaması bu kadar uzun süren var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ecem10

benim de normal doğumdu ve kanamam 2 aydan fazla sürdü. nedeni içerde kalan çok minik bir plasenta parçasıymış. kendi doktorum önemsiz olduğunu ilaçla durdurabileceğimizi söyledi kanamayı. başka doktora daha gittiğimde bikaç gün o parçayı ilaçla düşürmeye çalıştılar. düşmeyince kürtaj tarzı bir eylemle alındı parça.
40 günden fazla olan kanama normal diildir. sizin de enfeksiyondan kaynaklanan bişiler olabilir.
bikaç doktora danışın derim. geçmiş olsun .


sadiye_eren

uyarılarınızı dikkate alarak dün doğum yaptığım hastaneye gittim. iyi ki de gitmişim. histeroskopi yapıldı ve rahim içinde enfeksiyon olduğunu söylendi. parça falan olmadığı için kürtaja gerek duyulmadı, antibiyotik kullancam. içim rahatladı. teşekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol