Yatak dışında uyumuyor !!

bmelis1 soruyor: 2

Merhaba benim oglum karanlikta sessiz ortamda ve yatakli yer arayan bir bebek gun isiginda dogdugundan beri uyumaz blackout perdeyle giderim tatile vs.. onceden araba da 45 dk olsa da uyuyordu fakat 1 seneden beri arabada da uyumuyor zaten bebek arabasinda hic uyumazdi bu yuzden ben oglen uykusunda hep evdeyim. Benim gibi bir durumda olan var mi ?? 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


seyircikoltugu

Merhaba, 3 yıl boyunca tam da böyle yaşadım. Kendi odası dışında (salon ya da ebeveyn yatağında bile) hiçbir yerde uyutamadım. Anane babane evlerine beşik aldık, odaları karartarak uyuttuk. Pusette uyumayı bırakın, yarım saat oturmazdı bile. Okula başlayıp da öğlen uykularını orada geçirmeye başlayınca biraz daha rahatladık. Az daha sabredin, aslında sağlıklı bir uyku tercihi var. Anne için çok zor ama çocuk için rahat. Şimdi 40 aylık oldu, hala en rahat kendi yatağında uyuyor ama arabada az da olsa uyumaya başladı, başka evlerde az biraz uyuyor ve aşırı karanlığa ihtiyaç duymuyor.


bmelis1

@seyircikoltugu aslinda ben cok memnunum bu uyku duzeninden bazen zorlaniyorum program yapmaktan tabi ama uyku kalitesinden oturtturdugu duzeni cok seviyorum ama cevre faktoru bazen abarttigimi dusunuyo acikcasi bende cok merak ettim benim ve oglum gibi olan var mi diye varmis :) saglikla buyusunler insallah gerisi hep geciciCevaplamak için Üye ol