İki kardeş arası yaş farkı çok mu?

baltay10 soruyor: 3

İki kardeş arası yaş farkı 9,5 olacak bu kadar yaş çok mu? 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


seraphic

Merhaba, bence iki kardeş arası ideal yaş farkı diye bir durum yok. Bu tamamen bazı şeyleri kuralına uygun yaşama isteğiyle ilgili birşey. Tabii ben de ikinci doğmadan önce bu konuya çok takılmıştım. Sonucta ideal yaş farkının 4 yaş olduğu kanısına vararak ikinci çocuk için uygun zamanı bekledim.Şimdi anlıyorum ki gereksiz bir konuya takılmışım. Öncelikle ikinci çocuk doğmadan büyüğün tepkisini bilemiyorsunuz. Çok seveceğini düşünürken doğduğunda kardeşini ya da anne babayı fazlasıyla kıskanan bir çocuk bulabilirsiniz veya kardeşi çok sever ama anne babaya kök söndürebilir ya da kardeşi beklenenden erken kabullenebilir. Kaldı ki anne baba bile bebek doğmadan ikinciyi kabullenmekte zorlanıyor ilki kadar sevmem imkansız diye düşünüyor. Ama doğum sonrası bu düşüncelerin yersiz olduğunu anlarsınız. Çünkü siz de ilk çocuğunuz da bebeği düşündüğünüzden fazla sevecek ve kabulleneceksiniz. Su akar yolunu bulur merak etmeyin. Şu anda kardeşler arası ideal yaşın ne olduğu sorularını sorarken birkaç ay sonra iyi ki bir kardeşi olmuş diyeceğiniz muhteşem anlarına tanık olacaksınız. Tabii ara sıra kardeş kavgalarını görüp saç baş yolmak isteyeceksiniz ama emin olun hep iyi ki diye düşüneceksiniz. Sağlıkla alın kucağınıza. Sevgiler.


lethee

İdeal yaş farkı diye bir durum bana göre de yok. Anne-baba olarak sizin yeniden bir çocuk sahibi olmaya ve büyük çocukla da özel olarak ilgilenmeye en hazır olduğunuz zaman doğru zamandır. Önemli olan bir nokta şu: Büyük çocuğun anneye en fazla ihtiyacı olduğu dönem olan bebeklik döneminde abla-ağabey olması biraz zorlayıcı olabiliyor. Yani, ideal koşullarda kardeşler arasında en az 4 yaş olması iyi olur deniyor. Ama burada bile tek bir doğru yok .


zehrashn

Bende ideal yaşın göreceli olduğundan yanayım benimkilerin arası tam 2.5 yaş bana göre ideal çünkü ikisi bir büyüyüp gidiyorlar rabbim hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin inşaallah Cevaplamak için Üye ol