mama sandalyesi

aysenur_derin soruyor: 10

merhabalar; kızım yakında ek gıdaya başlayacak mama sandalyesi araştırıyorum burdaki eski konularda genellikle ikea antilop tavsiye edilmiş lakin ben geçen bir cafede o sandalyeyi gördüm kızımıda oturttum denemek için ama bana çok ufak geldi sanki bir kaç ay sonra içine sığmaz gibi geldi!! kafam karıştı kullananlar beni aydınlatabilirmi?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ediluj

biz e-bebek in kendi imalatı bir mama sandelyesi aldık,ekim 2010 anneleri grubundan 3-4 anne tavsiye ile genel olarak memnunuzçok kullanışlı,fiyatıda diğer mama sandalyesine göre uygundı(sanırım 120 lira)idi.Ben turkuaz-mavisini almıştım,link te şu
http://www.e-bebek.com/mama_sandalyeleri/le_bebe/le_bebe_mama_sandalyesi/CRE-96580


ozgu_naz

ben baby2go aldım.biraz büyük ama ben pikniğe bile taşıyorum:)


wonderwoman

Chicco polly oneririm, cok kullanisli ve uzun sure kullanilacak bir sandalye. Ek gidaya gectigimizden beri bunu kullaniyorum. Fiyati 259 tl.


derinuray

evimize chicco polly çift kılıflı eşimin annelerine de ikea aldık karşılaştırmak gerekirse ikea basit ve kullanışlı ama biraz hacim olarak küçük gibi ki bizimki minyon bir bebek ama chicco polly daha uzun süre kullanılabilir gibi ve daha konforlu sanırım. bizimki iki haftadır oturma çalışmalarında alışacak kısmetse bir dolu para verdik :))))


aysenur_derin

jülide çok yer kaplıyormu peki bu ürün?angelique

ikea kucuk gelmior da orada dimdik oturup yemek yiyebilmesi icin en az 8 aylik olmasi lazim. ben chicco tarzi cok yer kaplayan sandalyeleri sevmedigim icin ikea almis bulundum ama orada yediremiyorum, pismanim yani, o yuzden az da olsa yatabilen bisey almanizi oneririm.


aysenur_derin

angelique çok aydınlatıcı bir bilgilendirme oldu teşekkür ederim o halde yatabilen bir sandalye alacağım.


ediluj

Katlanabiliyor,yatabiliyor,masa boyuna göre ayarlanabiliyor,tepsisi çıkabiliyor,kılıfı yıkanabiliyor..chiccolar gibi,bizim mutfağımız küçük ama sığıyor:) ben tepsisini çıkardım masaya yaklaştırıp kullanıyorum şimdilik..HAWOR

bende uzuuuun araştırmalarım sonucu geçen hafta aldım mama sandalyesi...chicco polly...kesinlikle tavsiye ederim....arkadaşlar kullanım özelliklerini saymışlar zaten ek olarak kızım uzun süre sıkılmadan oyalanabiliyor yanımda...çok rahat bir sandalye.en iyi tarafı bacak arası kısmının tepsiye bağlı olması.yani tepsi çıkarılınca normal bir sandalye oluyor ki bu diğer mama sandalyelerinin bir çoğunda yok.özellikle erkek bebekler için bence dikkat edilmesi gerekn bir nokta.ve malzeme kalitesi çok güzel,renk seçenekleri güzel...bizim kız tuvalet olarak bile bunu kullanıyor.ne zaman oturtsam kaka yapıyor nedenini anlamadım :)


denizcin

Ben de ikea'dan bahsi geçen modeli aldım. İlk başlarda bebekler daha tam oturamadığı için ek olarak satılan minderini almıştım. Hem bellerini destekliyor hem de sandalyeyi biraz daha dolduruyor. Ek gıdaya başladığım ilk günden beri de severek kullanıyorum. Küçük olmaları mutfakta iki tane bulundurmak zorunda kalınca çok büyük bir avantaja dönüştü. Bu arada bir arkadaşım 3 yaşındaki oğlu için hala aynı modeli kullanıyor, dolayısıyla sandalyenin zamanla küçük gelmesi gibi bir problem yok.Cevaplamak için Üye ol