Göğüs pompasi

caglacimm soruyor: 5

Göğüs pompası markası öneriniz var mı?İse baslaycagim ve hem pratik hem de hızlı bir pompaya ihtiyacım var. Daha önce bir tane ald ancak memnun kalmadım. Öneriniz var mıdır?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


derinuray

merhaba ben önce chicco manuel olan modelini aldım ama hiç memnun kalmadım önce içindeki demiri kırıldı sonra lastiği eskidi tatilde perişan oldum sonra gelince medelanın eletriklisini almaya gitmiştim e-bebekteki görevliler medelada arıza dönüşü oluyor deyince nuk un elektrikli pompasını aldım şimdilik memnunum tavsiye ederim en azından içine en yıpranacak parçanın yedeğini koymuşlar :))


Elif_Ezel

Ben de medela swing aldım 2. el. ben uzun süre kullandım sonra arkadaşım kullandı şimdi yeni emziren anneler bekliyor.gayet sağlam çıktı. 2 gögüs için olanıda varmış o size daha uygun olur sanırım hız açısından


taburcu

İş yerinde günde 2 yada 3 kere sağım yaptığınızda zaman çok önemli oluyor. Ben iş yerinde süt sağdığım için baskı gördüğümden bu konuda çok titizlendim ve çiftli pompanın kesinlikle çok gerekli olduğunu söylemeliyim. Öncelikle zamandan tasarruf için çiftli pompa tercih et.  Pek çok markanın çiftli pompası var. Ben tercihimi fiyattan yana yaptım. Ameda ve Medela çiftli pompalar denemiştim. İkisinden de memnun kaldım. Ameda uygun fiyata 2. el çiftli pompa bulunca onda karar kıldım. 

Sağım periyodum 20 dk. mutlaka 20 dk sağıyorum. Çiftli pompa olmasa bir sağım 40 dk sürecek. Oysa şimdi 20 dk işimi bitiriyorum.

Genelde tüm pompaların emiş gücü aynı ancak kullanımla ilgili sıkıntılardan dolayı bazı pomparın performansını yetersiz bulabilirsiniz. Öncelikle vakum ayarı varsa yavaş vakumla başlayın. Süt gelmeye başlayınca yavaş yavaş vakum gücünü artırın. Sizi rahatsız etmeyecek kademeye kadar. Sağım biterken vakumu tekrar azaltın. Elbette öncelikle göğsünüzü doğru yerleştirin. Çiftli pompa ile sağım yaparken aşağıdaki resimdeki gibi pompaları sütyeninize sıkıştırırsanız elleriniz serbest olur. Böylece ister göğsünüze masaj yaparsınız ister kitap okursunuz.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/81Ka28jS5uL._AA1500_.jpg

 

Dediğim gibi çiftli pompaların orjinalleri teklilere göre daha pahalı ama 2. el sitelerinde uygun fiyata pompaların kendilerini ve yedek parçalarını bulmak mümkün. Ben sahibindencom dan faydalanmıştım. Belki işinize yarar.


Sinem1th

Arkadaşlar Merhaba;
Yaşadığım moral bozukluğu ile pompa tecrübemi burda paylaşmak istedim. Biraz uzun olacak kusura bakmayın.Umarım biryerlerdeki birilerine bir faydam olur. Hamileyken çok araştırmacı bir kişiliğim vardı. En iyisinin avent pompa olduğuna karar verip avent aldım. İlk 2 ay göğüslerimin aşırı yara olmasından dolayı kullanamadım. 3. ay kendimi zorlayarak sağma işine başladım. Mecburdum çünkü işe başlayacaktım. Tecrübeli arkadaşlar stok yapmamı önermişti. Sağma işlemine başlayana kadar süt sıkıntımın olduğunu hiç düşünmemiştim. Ama aventle yarım saat sağıyorum zar zor 60 ml çıkarıyordum. Hem de dolu göğüsten. Sonra ben sütüm yok paniğiyle deli gibi yemeye başladım. Halbuki göğüslerim dolu. Verdiğim 6 kiloyu geri aldım. Bir gün arkadaşımın madela pompasından sağmak zorunda kaldım. 10 dakikada 80 ml çıktı. Sütüm yok diyorsun var işte dedi. Ben de şaşırmıştım. Birkaç saattir oğlumdan ayrı olduğum için olduğunu sandım. Aradan 1.5 ay geçti. Aynı arkadaşım dün akşam benim pompamla sağmak zorunda kaldı. Ve sabahtan beri sağmadım çatlamak üzereyim diyordu. 15 dk da zar zor 80ml çıkardı. Bunaldı. Eve gidip kendininkiyle sağmış ve 15 dk da 250ml çıkmış. Şimdi ben emeklerime mi yanayım, zaten az olan uykumdan feragat edip geceleri dakikalarca uğraşmama mı yanayım, yaşadığım moral bozukluğuna mı yanayım, geri aldığım 6 kiloya mı yanayım yoksa olabilecekken olamayan stoğuma mı yanayım. Evet avent onunki gibi göğüs ucunu acıtmıyor, evet aventin masaj başlığı var, evet avent küçük ama avent göğsü boşaltamıyor. Göğüs boşalırsa süt artar. Çok moralim bozuk çok. Okuyan avent yetkilisi varsa karşılarında durumu ıspatlayabilirim. Tabi benim kaybettiklerimi geri vermez o ayrı. En azından başkalarına faydam olsun.


Sinem1th

AVENT İLE İLGİLİ YENİ YORUM VE DÜŞÜNCEMDİR:
Yukarıdaki yorumu yazdığım günden beri aventi kullanım şeklimi değiştirdim. Sitelerde pek çok araştırma yaptım. Ve anladım ki benim avent ile ilgili sorunum meme ucumun büyük olması. Avent pompada diğperlerinde olmayan masaj başlığı var malum. İşte pompanın başına onu yerleştirince meme başım büyük olduğundan tam randıman alamıyormuşum onu anladım. O başlığı çıkardım ve performans iki katına çıktı hemen. İkincisi de aventin pompa ile verdiği kitapçıktaki sağım önerisini uyguluyordum ben. Aventte sağım hızını kendin belirliyorsun. Sonra senin belirlediğin hızı hafızaya alıyor ve otomatik o hızda sağıyor. Onların tavsiyesi basıp 2 saniye bekleyip yeniden basmak. Güya bu bebeğin emişini taklit ediyormuş çoğu anneye göre. Bu bana uymuyormuş. Zaten o modda sağım 40 dakikadan fazla sürüyordu. Jet sağım moduna geçtim. Ve böylece de hem süreden tasarruf ettim, hem de sütümü arttırdım. Meme ucum mahfoldu orası ayrı ve önemsiz bir konu. :)
Çalışan ve yavrusundan ayrılmak durumunda olan; fakat bebeklerine anne sütü vermek konusunda benim kadar istekli olan bütün annelere tavsiyem; mutlaka ama mutlaka 3-4 saatte bir sağın. Lütfen ihmal etmeyin. Ben ilk hafta bilmiyordum yapmadım. Sütüm azalmaya başladı. Şimdi 1 haftadır bu yöntemi uyguluyorum inan bana sütüm inanılmaz arttı. Çok zor biliyorum ama yapmanızı öneririm.Cevaplamak için Üye ol