4.5 aylık bebekte konak

oykuveannesi soruyor: 6

kızım 4.5 aylık ve şu ana kadar hiç konak problemimiz olmamıştı.Şimdi fark ettim kafasının sağ kısmında bir bölümde konak benzeri şeyler var.İlk bebeğim o yüzden biraz tecrübesizim bu konuda.Benim bildiğim yenidoğanda olur bu konak sıkıntısı diye biliyordum.Şimdi kızımda görünce şaşırdım neden olmuş olabilir ve ne yapabilirim

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


semrao

"cok AZ karbonatlı" su ise yaramisti bizde


salome

oğlumda biz de bu problemi yaşadık..banyoda iyi durulayamamaya bağlı oluyor..zeytinyağına biraz karbonat ekleyip banyodan 30 dk önce sürün..sonrasında sık uçlu tarakla saçların çıkış yönünün tersine tarayın..2-3 seferden sonra bizimki geçti..zaten sıkıntı yaratacak bir şey değil ...ben görüntüsünden rahatsızdım..oğluma bir rahatsızlığı yoktu.


Affan_Miray

Benim oğlumdada olmuştu banyo sırasında iyi durulanamamaktan oluyor sabunlu kalınca yani.

Ben banyo yaptırmadan 10 dk önce bebe yağı sürüp ince tarağıyla taradım temizledim.Bunu 2 banyo öncesi uyguladım ve geçti.

Zeytinyağıda temziler ama aklında olsun yıkadıktan sonra ne kadar durulasanda o yağ kokusu tamamen saçtan çıkmıyor o yüzden bebe yağını kullan derim tercih senin tabi..


nilaydastan

Sevgili byzkuzu, ben halen kızımın doğduğu günden beri saçını zeytinyağı, bademyağı, bebeyağı inan farketmez herhangi bir yağ ile saçlarını ve derisini  yağlıyorum. Kocaman oldu ama inan faydasını çok gördüm. kışın her banyodan sonra yazında nasılsa sıcaktan banyo yaptırmak gerektiğinden her gün yağlıyorum saçlarını ve cildini. Çok faydasını görürsün , sakın tarakla bastırarak çıkartmaya çalışma kanama yapabilir. Hafiftren saç tarar gibi yaparsan kalkanlar kolayca dökülür. Sevgiyle büyüt


www.nilay.ca


lacivert0

çocuk dr unun önerisi zeytinyağına 1 aspirini ezip karıştırıyorsunuz ve bebeğin başına masaj yapıp  yıkıyorsunuz.

ben 1 bardak zeytinyağını cezvede kaynayan suyun içine oturtum. zeytinyağının üzerinden buhar tütünceye kadar 10 dakika ısıttım. sonra yağı ıltıp aspirini kattım. çok yumuşak 1 fırça ile oğlumun saçına yağ s,ürüp masaj yaptım yarım saat sonra tülbent ile 2 kere sabun 1 kere sebamed şampuan ile yıkadım hem konak kalmadı hem de yağ kokusu.


oykuveannesi

teşekkürler hepinize bu akşam zeytinyağı olayını deneyeceğimCevaplamak için Üye ol