mamayı reddetme

adilcan soruyor: 6

oğlum doğduğundan beri mama yemeyi reddediyor.benim sütüm yeterli olmadığından o uyanıkken emiyor veya sağarak veriyorum. gece ise uykuluyken mama alıyor bu sırada sağıp gündüz için yedekliyordum ama sütüm çok azaldı artık gündüze de yetmez oldu :( aptamili ve similac denedim uyanıkken asla içmiyor ne yapabilirim. aptamil kaşık mamalarını da reddetti  :(( nasıl doyacak

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kuzununannesi

PİYASADAKİ BASKA MAMALARI DENEYİN..

BİZİMKİSİ SMA YI REDDETTİ, HİÇ ALMADI

AMA APTAMİLİ ÇOK SEVDİ.. ŞİMDİ ONUN 1 NUMARASINI KULLANIYORUM.. 2 YE GECTİĞİMİZDE TADI DEĞİŞİK GELİPTE İÇMEZSE DİYE BENDE KORKMUYOR DEĞİLİM DOGRUSU:(((


burcaksahin

Benim ilk aklıma gelen mamanın sıcaklığı veya soğukluğunu değiştirerek ve biberonu değiştirerek denemek. bebekler değişikliklere genellikle açık oluyorlar :) Gerçi siz bunları zaten denemiş de olabilirsiniz.

Oğlunuz 7 aylık olmuş mama hariç ek gıdaya geçişiniz nasıl? Doktorunuzla konuşup gelişimine göre  mama yerine daha çok ek gıda (Çorba, yogurt, sebze püresi) verebilirsiniz?

Kaşık mamalarını tadlandırarak vermeyi deneyebilirisniz. Kaşık mamalarına alışama kadar ben arasıra içine meyve kurusu koyuyordum. Akşamdan ılık suya bırakıyordum, sabaha kadar yumuşayıp şişiyorlardı. çok minik minik mamasına koyuyordum.


adilcan

ek gıda alıyoruz zaten sadece sabah ve akşam uyumadan önce anne sütü alıyor ama illede bu sırasa biberon istiyor. kaşık mamalarını meyve suyu ile sulandırdım 1 kere içti sonra gene reddetti. sıcaklık biberon değişikliği yaptım nafile:(


burcaksahin

Biberonu verdiğiniz ortamda değişiklik yapmak da bir fikir olabilir. Aylarca sadece emzirme koltuğunda emzirdim ve biberon sütü sadece oradaa içildi. Ama artık kucakta durmak ve biberon içmek istememeye başlayınca mama sandalyesine oturttum. Orada mutfakta ve yuksekte ona çok değişik geldi ve içti. Mama sandalyenizin eğim ayarı varsa hafif yatırıp orada deneyebilirsiniz.

Tabi sunduğum fikirler sadece benim fikir ve deneyimlerim. Her bebek için geçerli olacak değil. Ama en faydalı şey şimdilik deneme yanılma yöntemi gibi duruyor :) 


yasemin_ekin

Kızımı ilk 6 ay sadece anne sütü ile besledim. Ancak Benim kızım da fomul mamayı ağzına sürmedi, kaşık mamalarını, kahvaltı karışımlarını, vs. vs. zar zor yedi. Asla 150 cc'den hazırlayamadım. 60-80 cc yetiyor, artıyordu bile. Sonra kaşık maması yerine sebze çorbalarını, köfteyi, makarnayı, pilavı denemeye başladım. Mamalardan daha büyük bir iştahla yedi. Yanılmıyorsam 9. ay civarı biberondan ane sütü içmeyi bıraktı ve o aralar emmeyi de azaltmıştı. Daha sonra işler yoluna girdi, mamasız ama ek gıdalı, anne sütlü günlerimiz devam ediyor.

Kolaylıklar dilerim, moral ve sizin rahat olmanız çok önemli. Herşeyi hissediyorlar.


ekim_

Bize milumil tavsiye etmişlerdi,daha lezzetliymiş(ama bizimki beğenmedi..Cevaplamak için Üye ol