Pişik

ayssegulll soruyor: 10

merhaba,bebeğime verdiğim meyveleri ve havuç gibi çiğ yenilebilecek besinleri pişirmeden veriyorum şu ana kadar bir sorun yaşamadım ama havuç verdiğim gün aynı zamanda dişi de çıkma aşamasındaydı.pişik oldu ve 1 haftadır daha da kötüye gitti.mustela denedim ama pek etkili olmadı penaten iyi geldi dişlerini çıkaralı 2 gün oldu ama düzelmenin aksine daha da yayıldı.havucu bir süre vermicem.ama çiğ olarak vermenin bir etkisi var mı?havuç pişik yapıyor mu?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ayazlali

Ben havucun pisik yaptigini bilmiyorum, ama parcasini koparip bogazina kacmasin diye hep azicik yumusayana kadar pisiriyordum. Havuclar her zaman aynen cikardi, hic sindirilmeden, orasi ayri :-) Biraz birakin havucu, bakalim duzelecek mi? Pisik icin en guclusunden Desitin krem tavsiye ederim benim her iki oglumda da cok ise yariyor.


ayssegulll

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim pişirdiğimde rendelenmesi zor oluyor daha çok parça kalıyor diye pişirmeden yapıyordum ama havucu vermeyip pişiğin geçmesini denicem olmazsa söylediğiniz kremi alıcam teşekkürler.


aleynaa

herşeyden kararında verirseniz ve altını da sık sık değiştirirseniz pişik önlenebilir havuçla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum mustela iyidir aslında ama eğer işe yaramadıysa Bebanthol veya sebamed'in pişik kremlerini tavsiye ederim.


ayssegulll

aleyna hanım neden olmuş olabilir bir türlü bulamadım nedenini.her zaman yaptığımdan farklı bir şey de yapmadım diş çıkarma aşaması bitti ama devam ediyor olabilir mi acaba.


ayazlali

Rendeleyip veriyorsanız çiğ iken de boğaza kaçma tehlikesi olmaz, ben bütün havucu eline veriyordum o yüzden biraz pişiriyordum. Havalar ısınmış diye daha fazla terliyor da olabilir, pişik için. Başka birşey yemiyor mu? Sadece havuç mu? Süt ürünleri, glüten, bunlar alerji yapmaya daha meyilli. Belki de sadece eski pişik iyileşmedi. Onun dışında keyfi yerindeyse endişelenecek birşey olmayabilir. Geçmiş olsunayssegulll

tam tersi burada havalar buz gibi,mart soğuğu malum.yediği şeylerde 3 gün bile değil 1 hafta kuralı uyguluyordum.her yeni besini sadece kahvaltıda 1 hafta boyunca verdim o yüzden bu konuda çok titizim ve havuçla birlikte başka yeni besin vermedim.havucu verdikten 3 gün sonra pişik oldu o günde diş çıkarmaya başladı.iki dişini de çıkardı fakat hala geçmedi 5 gün oldu.bugün havuç vermedim umarım geçer.dokununca acıdığını hissediyorum onun haricinde keyifli.teşekkürler


denizderya1

Havuç bizde pişik yapmamıştı, bizde de ıspanak ve brokoli pişik yapar gibi olmuştu hemen sudocrem sürmüştüm baya iyi gelmişti. Diş yüzünden de pişik olabiliyor. Tez zamanda geçer inş pişikleri.


isakaselmina

Bence ek gıda ve dişlerinden dolayı Pişik olmuş havuç Pişik yapmaz sanmıyorum bende bebegime veriyorum dişleri kaşınıyor akşama kdr havuç salatalık elinde ayssegulll

teşekkür ederim ya bilmiyorum dişleri de çıktı ama hala geçmedi :(


sedyaren16

Pişik için zeytinyağını biraz ocakta ısıtıp,soğuyunca bir kaseye alın onu sürekli sürün. Ben kesin çözümü oda ısısında bırakılmış tereyağını sürerek buldum. Yaşamış biri olarak,4  ve 5 çeşit pişik kremleri almama rağmen. Cevaplamak için Üye ol