Burun temizliği nasıl öğretilecek?

dinlebeni soruyor: 3

Kuzucuk bir kaç aydır burnunu benim temizlememe izin vermiyor. Burnunu karıştırıyor sonra elini yıkamamı istiyor. Bunun yanlış olduğunu mendil ile silmesi gerektiğini anlattım bir süre cebinde mendille gezdi sonra bıraktı.

Geçen akşam evde yapılan bir nişan törenine gittik. Kuzu bir ara gözden kayboldu, bir baktım koltuklardan birinin arkasına saklanmış eli burnunda. Napıyon kızım dedim ''burnumu temizliyom korkma anne kimse görmedi '' dedi. sanırım kimse görmemeli kısmını aşırı vurgulamışım.

Evden çıkmadan ıslak mendille temizlememe izin veriyor, onun dışında kendi yapmak istiyor ama yapamıyor sonrada rahatsız oluyor elini burnunu sokmaya çalışıyor.

Nasıl öğretilir burun temizliği?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dinlebeni

Burun temizlemeyi öğretebilmiş bir kişi yok mu aranızda demekki bizde problem yok:)


lopikcim

Maalesef benim kızım da burnunu karıştırıp çıkardığını bana getiriyor, sil diyor..Burnunu karıştırmasını görmezden gelsem de belki 2 aydır devam ediyor...Serum fizyolojikle yumuşadığında burnu, mendile sümkürmesini istiyorum yapıyor ama her dakika aklıma da gelmiyor ki:-(((


polen

2,5 yaş civarında oğlum burnu akınca koluna siler,başka zaman da karıştırıp oraya buraya yapıştırırdı.üstüne gitmedim,sadece eline peçete verip burnunu silmesini istedim.cebine de birkaç tane koyup burnun kirlenince kullanabilirsin annem dedim.zamanla alıştı,şimdi burnu aksa peçeteye koşar.sümkürmekte problem yaşıyorduk,geçenlerde iğrenç ama karşılıklı sümkürüp temizledik burnumuzu,artık becerebiliyor.Cevaplamak için Üye ol