ilk doğumgünü için mekan?

thetis soruyor: 9

oğlum 1 yaşına girecek, ilk doğumgünü için istanbul topkapıya yakın mekan arıyorum.Yoksa evde mi yapmak daha mantıklı?

 

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


selencem

Ben evde kucuk bir organizasyon yaptim, sadece en yakin ailemiz vardi. cunku ilk sene cocuklar anlamiyor ve iskence oluyor onlara, bence. Evde, kendi ortaminda huzurluydu. Guzel fotograflarimiz da oldu :) Ama bu kararimdaki en buyuk etken oglumun karakteri idi. Kendisi yabancilara bagiran biraz yabani biri :)


kunaka

ilk doğumgünü olduğu için herkes benden daha hevesliydi arkadaşlarım falan birde 29 ekim doğum tarihi herkesin aklında kalan bir tarih onun için doğumgünü yaparsan beni de çağır diyen çok olunca dışarıda yaptık bizde... 20-25 davetlimiz çocuklu çocuksuz karışık... dışarıda daha rahat oldu kalabalık olunca tek şansımız mekan arkadaşımızındı ve sadece bize özel oldu... balonlar falan süsledik gelen bebeklerde çok güzel oynadı...


bediacakir

Merhaba. Ben de aynı konuda kararsızım. Mekan önerisi olan varsa çok memnun olurum.


ozdenin_oykusu

turkuaz_naz (özgü ye) sorun bence.o çok araştırma yapmıştıimgeiremselin

Büyük kızımın ilk doğumgününde evde 2 ayrı gün parti düzenlemiştim(biri aile ile, diğeri arkadaşlarla). Ama ilk doğum günü için çok gereksizmiş yaşamadan anlamıyor insan... Çocuk zaten doğru dürüst bir şey anlamıyor bir de kalabalık rahatsız ediyor. İkinci kızımın ilk doğum gününü yine evde ama sadece aile ile yaptık. İnsan hevesleniyor ama size tavsiyem mümkün olan en az kişi ile kutlamanız... Şimdiden kutlu olsun doğum günü :)


ozgu_naz

tesadüf gördüm soruyu atlamışım ben:) evet gerçekten özdenciğimin de söylediği gibi çok araştırdım ben. ama avrupa yakası için yardımcı olamıycam. sadece bazı önerilerim olabilir partiyle ilgili. eğer kalabalıksanız evde yapmayın derim ben. 40 kişiye yakındık biz ve bir rest ile anlaştık. parti evleri bu yaş çocuklar için uygun değilmiş uyardı bir pedagog arkadaşım.korkma ihtimalleri çok yüksekmiş. eğer evde yapacaksanız kişi sayısını sınırlı tutun çünkü hiç bişi anlamıyor insan. kolay gelsin kızım uyandı devam edicwm sonra:)


gokalpileseyrialem

Merhaba thetis önce hem seni hem miniğini 1 yılınız için kutluyorum.Nice mutlu yıllar diliyorum.1. yaş gününün bebekler çok fazla algılayamadığı için parti mekanında kutlanmasının çok gerekki olmadığını düşünenlerdenim bende.Ama tabi ki bu sizin düşünce yapınıza ve ekonomik durumunuza göre değişebilir.Çünkü bu tip mekanlar saatle kiralanyor ve ücret olarakta hiçte azımsanmayacak tutarlar talep ediliyor.Topkapı diye belirtmişsiniz o civar hakkında bilgim yok ama Avrupa yakasında 4. leventte Play Barn'ı tavsiye edebilirim.Biz ilk yaş doğum günümüzü, bu tavsiye ettiğim mekanda 2. yaş kutlamasını yapan arkadaşlarımızın tecrübeleriyle, evde yapmayı tercih edip.2. yaş günümüzde çok daha algısı açık ve farkında olacağı için parti evinde yapmaya karar verdik.
HAAMİLELİK ANNELİK VE BEBEK BAKIMIYLA İLGİLİ TECRÜBELERİMİ YAZDIĞIM BİR BLOGUM VAR. 1. yaş günü kutlası ile ilgili fikir almak için bir göz atmanı tavsiye ederim.Eminönünde parti süslerini nerede bulacağından, ilk yaş pastası hakkında nacizane fikrim ve konsepte karar vermek gibi pek çok tüyo bulabilirsin sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/10/12-aylk-bebek-gelisimi-3.html


thetis

Arkadaslar hepinize teşekkür ederim, galiba evde bir kutlama yapacagım


sekerkurabiyeciselda

Gökalp in kurabiyelerini ben yapmıştım:)Ama diş kurabiyelerini:)söylemeden edemeyeceğim:)


Cevaplamak için Üye ol