Ted veya bahçeşehir halkalı

sedatyz soruyor: 4

Merhaba, okul öncesine başlayacağız.Halkalı Ted veya Bahçeşehir düşünüyoruz? Önerisi olan var mıdır?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mummymelo

okul öncesinden sonra da ilkokula devam edeceksiniz diye anlıyorum, doğru mudur?


sedatyz

Evet,öğrenim devamı bu okulda olacak.


mummymelo

bahçeşehir kolejinde iki kızım için 3-4 yaş anaokulu deneyimimiz oldu. Biz devam etmedik sonrasında ancak çevremde yakın 4-5 arkadaşım devam ettiğinden sistemi az çok tanıyorum. Benim memnun olmadığım nokta Bahcesehirin fazlasıyla veli odaklı bir okul olmasıydı. Her faaliyeti etkinliğe dönüştürüp bunu mesai saatlerinde veli katılımlı bir hale getirmesi benim gibi çalışan birini oldukça zorlamıştı. Ya da her hafta evden bir malzeme istenmesi, sık sık para toplanıp çocuklara bir etkinlik yaptırılması gibi konular da okuldan ayrılmamızda etkili oldu. İlkokul kısmı için yakın çevremden(1,2 ve 3. sınıf) gözlemlerimi paylaşacak olursam;

-tabletle eğitim modeline geçmişler, çocukların elinde devamlı tablet bulunuyor bunu seversiniz sevmezsiniz bilemem ben kesinlikle istemezdim.

-ödev oldukça fazla veriliyor. haftasonu için gözümle gördüm 9 sayfaya yakın ödev yaptı çocuk,1. sınıf öğrencisi için fazla bana kalırsa.

-kitap okuma alışkanlığı için bir yöntem geliştirmişler ama bana yetersiz geliyor. 1 sınıfta 6-7 sayfalık kitap her gün eve gidip geliyor. bunu tekrar tekrar okusun deniyor, hal böyle olunca çocuk ikinci okumada ezberliyor zaten cümleleri.. faydasız buldum.

-rehberlik öğretmenleri anaokulunda yetersizdi, ilkokulda da çocukla yaşanan sorunlarda geri planda kaldı.

-ingilizceyi ise kelime üzerinden öğretiyorlar, çocukların kelime haznesi zengin anlıyorlar ama konuşmakta güçlük çekiyorlar.

 -İlkokulda neredeyse her ay evden para isteniyor 20-100 tl arası, kermes, kitap satışı, ziyaret vs bir etkinlikte kullanıyorlar. Çocuğun üzerinden bu şekilde para transferi çok hoşlandığım birşey değil.

-Kışın sınıfta çocuklara sömestre tatil turlarını anlattırdılar öğretmenlere, disneyland, kayak vs.. tur şirketine döndü bir anda çok komikti.

-Çocukların wics-r testine girmesi konusunda veliyi genelde yönlendiriyorlar. Bu testte cocuk 6 alandan birinde üstün çıkabiliyor, sonrasında sizi ücretli bir program olan haftasonları okul bünyesinde yapılan up programına kaydettirmeye calısıyorlar.  Tuhaf olan su, sosyal alanda üstün çıkan cocukla sayısal alanda üstün çıkan cocuk programa dahil gibi bir durumdan bahsettiler bize. 


Ted e gelecek olursak, Ted benim oldukça beğendiğim bir okul. Hatta bu sene kızların kaydını buraya alıp almamak konusunda gittim geldim ama olmadı sonrasında. Burayı biz yaz ve kış okullarında kullanıyoruz eve yakın olduğundan, bazı eğitimci kadroları, muhasebesi, müdür yardımcısı ile görüşme fırsatım oldu çok kez, bana kalırsa gayet oturmuş bir okul.

Burada okuyan öğrenci deneyimim olmadı çok detay veremiyorum, ancak dediğim gibi tercih edeceğim bir okuldu. Tek eleştirim teog sonuçları alenen paylaşılmaması (isimden bağımsız ) ve bu konuyu sorduğumda ortaokul kısmından aldığım yersiz eleştiri oldu.  Bir şekilde kaydı buraya almadık velhasıl.. sedatyz

Öncelikli olarak bu kadar duyarlı ve doğru yönlendirmeye yönelik paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Hepimizin çocukları çok değerli onların adına doğru karar vermek bizim için büyük bir sorumluluk.Paylaşımlarınız beni ciddi anlamda karar vermek için bir yola soktu. Sevgilerimi sunuyorum. Değerli çocuklarınıza başarılar diliyorum. Cevaplamak için Üye ol