ağız ve burundan kusma

aras8483 soruyor: 5

8aylık doğan bebeğim 1aylık oldu.ve hergün emdikten sonra ağız ve burundan fışkırırcasına kusuyor.bazen günde 2 ,3 kere bazen daha sık.sizinde bu durumla karşılaşanız var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


GOGO05

maalesef aynı durumu bende yaşadım zaman zaman hala yaşıyorum benim oğlumda 8 aylık doğdu gazını mutlaka çıkarmaya çalış ve mutlaka kesinlikle yan yatır ben çok boğulma tehlikesi atlattım allah göstermesin dikkatli olun lütfen hım bide serum boruları varya ondan evde bulundur burnunu en güzel onla temizleyebiliyorsun


ayberke

Bebek fazla yedigini kusar tavsiyem emdikten sonra 15 dakka gazini cikarmak her defasinda birde mutlaka yan yatirin


aras8483

teşekkür ederim arkadaşlar.dediklerinizi yapıyorum.a ma başka bi sebepten kaynaklanıyormudur acaba?


didoba

Benim kızım da öyleydi. O kadar çok kusuyordu ki günde 5-6 kereyi bulduğu bile oldu. Önce bebek reflüsü dedi dr. emzirdikten sonra mutlaka gaz çıkacak, eğimli yatakta yan yatacak vs. gazı çıkarılırken asla ve asla bebeğin karnı omuza yaslanmayacak. bebek kucakta dışa doğru bakarken gaz çıkacak.  vs vs. bunlar bir işe yaramadı. bunun üzerine gaviskon şase verdi. o da bir işe yaramadı. bu kusmalar 4,5 ay kadar sürdü. taa ki bebeğimin kakasında kan, gıdığında egzama görene kadar. meğer bebeğimde inek sütü alerjisi varmış. bu süreçte bebeğim kilo almadı. sürekli ağlıyordu 

sonra ben diyete başladım. hayatımdan inek sütü ve inek sütüyle yapılmış herşeyi çıkardım. normale döndü kızım. Alerji de 6. aydan sonra azaldı.
çok uzattım. öncelikle bu ihtimallerin hiçbirinin olmamasını diliyorum ama bu durumdan çok sıkıntı çekmiş bir anne olarak, yaşadıklarımı paylaşmak istedim.
bebeğinizin kakasına bakın lif gibi kan var mı, ya da sümüksü yapılar var mı? vücudunda egzama benzeri kızarıklıklar var mı? 1-2 gün süt, peynir vs.den uzak durduğunuzda kusmalar geçiyor mu izleseniz?
Eğer bunlar yoksa bebek reflüsü olabilir. bu durumda dik tutma, eğimli yatırma işe yarar. ayrıca çikolata, çay ve kahve tüketimi bebekte reflüyü tetikler.
Çok geçmiş olsun. Sağlıkla büyüsün bebeğiniz, sevgiler


aras8483

çok teşekkür ederim didoba.dikkate alcam yazdıklarını.çok saol.Cevaplamak için Üye ol