Akapedya cukurambar

dt_fulya soruyor: 1

Yaklasik 1 senedir kizimi akapedyaya gönderiyorum hic memnun kalmadim.cocuklara ilgileri az hep bi basi bosluk var siniflar 15 kisilik guya 2 ogretmen var ama biri surekli disarlarda geziyo oluyo.kizim arkadasiyla carpisip disini kaybetti nasil oldu diyorum öğretmenler arkamiz donuktu görmedik dediler.mudure hanima söyledim zaten kendisi hic kreste bulunmuyor! Zaten sut disi dedi.ya ben dishekimiyim sen mi bileceksin benmi bilecegim hangi disin onemli oldugunu.bu kadar piskinlik olmaz!sonra cocuk seviyor diye almadik kresten ama ogretmen hergun sikayet cocugunuz yemek yemiyo ben sizin cocugunuzla ugrasmak istemiyorum cozum bulun hergun farkli bir sikayetle geliyor en son yonetime soyledim surekli sikayet ettigini inkar etti ogretmen hanim ben bilgi verme amacli yaptim dedi.sonra cocuga tavir aldi cocuk kosa kosa sarilmaya gidiyor soguk davranip elinden tutup sinifa giriyor bize de sorunuz varmi deyip cevap verdirmeden arkasini donup gitmeler.hic profesyonel insanlarla calismiyorlar.ilac veriyorsunuz saatinde cocuga versinler diye onu bile beceremiyorlar.devlet kresi bile bunlardan daha iyidir.en son da butun kresler acikken kar yagdi diye kresi tatil edip beni ve benim gibi calisan anneleri zor durumda birakmalari bardagi tasiran son damlaydi.cukurambar civarinda kres bakiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


adem79

Çukurambar Akapedya ile aynı sorunları bizde yaşadık. Bir sürü vaatler, şu sistem bu sistem uyguladıklarını söylemeler... daha neler neler...

Ancak bir yıl geçtikten sonra (2015) tespitlerimiz;

- Sistem filan hikaye. Çocuklar bir dershane içerisinde tıkılıp kalıyorlar. Özellikle yıl sonuna hazırlamaya çalıştıkları ve velilerin gözünü boyamayı hedefledikleri sergi yaklaşınca, öğretmenler çocukları başıboş bırakıp, sanki çocuklar hazırlamışlar gibi başlıyor el işlerini yapmaya. Bunu bizzat kendi gözlerimle sınıf içerisini gösterdikleri kameradan izledim. (Tabi daha sonra bekleme salonundaki velilerin sınıf içini gösteren kamera görüntülerini izlemesini kaldırdılar) 

- Yaşıtları ile aynı sınıfta olacak, en fazla 6 ay büyük, en az 6 ay küçük çocuk olur dediler. Okul başladığında 14 ay, 11 ay büyük çocuklar vardı.

- Çocuğum bir gün geldiğinde dizi mosmordu. Sorduğumuzda arkadaşı merdivenden itmiş. Öğretmen ortada yok tabi. Kalabalık mevcudu olduğu için kreş değil sanki kolej havasındalar.

- Her gün 20 dk ingilizce eğitim, hatta Native Speaker'dan... Keşke doğru olsa da çocuğum ingilizce bir şarkı veya cümle öğrenebilmiş olsaydı. Başka bir okulda bir sene eğitimin ardından ulaştığı ingilizce seviyesi inanılmaz .. Demek ki öğretilebiliyormuş..

- Her iki ayda bir düzenli öğretmeni ile görüşmeye gittiğimizde, okulun psikoloğu da (aynı zamanda müdür) yanımızda idi. Tabi her zaman süper şeyler söylediler. Arkadaşlarının önünde gidiyor, söyle böyle... Ancak çocukları başıboş bıraktıkları için bizimki arkadaşına vurmuş (14 ay büyük olan çocuğa). Öğrendik ki (diğer velilerden) o çocuk sürekli bizimkini sıkıştırıp, kavga ediyorlarmış, 3 yaşındalar... Biz olayın üstüne gidince, aman Allahım 3 yaşında olan çocuğumuza ne iftiralar atmaya başladılar. Bende  "sizinle her iki ayda bir görüşmemizde süper diyordunuz, ne oldu şimdi " diye sorunca cevap veremediler. Bu sefer görüşmelerimizde geçen konuları cımbızlayıp bizi sıkıştırmaya çalıştılar (babası hareketli oyunlar oynuyormuş :) ).

Sonuç;

- Herşey çok güzel, süper deseler de lütfen çocuğunuzu siz yakından takip edin. Daha kendilerini ifade edemeden, ailenin en değerli varlığını  ne tür insanlara teslim ediyoruz yakından gözlemleyin. Sabah bırakıp, akşam alma rutinine girmeyin. Unutmayın Kreşler birer Ticarethanelerdir. Gözünüzü boyamak için herşeyi yaparlar. Bu Ticarethanelere ne kadar geç yollarsanız, o kadar iyidir... Cevaplamak için Üye ol