Emekleme dönemi ve kazalara karşı önlem alma

YesilAnne soruyor: 7

Bizim tenten büyük bir gayretle emekleme çalışıyor. Henüz başaramadığı için de odanın her köşesine döne döne gidiyor. Dolayısıyla kafasını artık sıksık bir yerlere çarpmaya başladı. İki dakika gözümü ayıramıyorum. Siz bu dönemlerde kazalara karşı ne tür önlemler alıyordunuz? Amman dikkat! dediğiniz noktalar var mı? Ne tür eşyaları ortadan kaldırmalıyım ya da kaldırmalı mıyım?Şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Damla

Emeklemeye başladıktan sonra, kitaplık dolap gibi şeylere tutunup ayağa kalkmaya çalışabilir. Bu eşyaların sabitlenmesi çok önemli. Eğer üzerine devrilirse çok ciddi yaralanmalara yol açabilir.


YesilAnne

Sanırım bizi çok zor ve çetrefilli bir dönem bekliyor.


hande

Etrafı nekadar sadeleştirirseniz okadar rahat edersiniz hepberaber. Tabii birde sabitlerseniz.
Ondan sonra Arnica pomat alıyorsunuz, çocuğu yere salıyorsunuz, yaralanmaların hemen ardından pomatı sürüyorsunuzki şişlik ve morarma olmasın ve acısı hemen hafiflesin. o yerlerde yuvarlanıp etrafı kemirirek gayet mutluyken siz mümkün olduğunca mikrop kapmaması ve kafayı çarpmaması konusunu unutup, kafayı yemeden hayatınıza devam ediyor evdeki diğer işlerle ilgileniyorsunuz:)))

ben Can'ın eşyalarını dezenfekte işini 6. aydan sonra bıraktım. Tabiiki temizliğine hala önem veriyorum ama kendimizinkiler kadar. Çünkü hali hazırda halıları, kendi ayakkabılarını, etrafta bulduğunda başkalarının ayakkabılarını ve terliklerini kemiriyor gördükten sonra çocuğu saldım çayıra mevlam kayıra:))) Belkide bu yüzdendirki Can pek hastalanmaz:)

siz nekadar az panik olursanız o da okadar az ani harekette bulunuyor. böylelikle bazı şeylerden yavaşça uzaklaştırıp yönünü ve dikkatini başka kısımlara çevirebiliyorsunuz.


YesilAnne

Aman allahım hemen o pomatı almalıyım :/


deryaazra

Bende tehlikeli eşyaların kaldırılması taraftarıyım ama sadece tehlikeli. aman ev dağılmasın diye evi boşaltmayın yada onların hizasından kaldırmyın . görsün dağıtsın merakını giderisn.Zaten doktorlarda öyle dyor yoksa ileride başka bir eve gittiğinde sağı solu karıştıran çekmeceleir boşaltan bir çocuğunuz olur.


Meryem

Evet bu dönemde işlerimiz çok zor ben yaptım aman dikkat diyorum size
birgün evde ütü yapıyorum cansu da yanımda oyuncakları ile oynuyor ben onunla konuşuyorum bir taraftan bu zamanda herşeye dokunmak istiyorlar.Ütü masasının altına gelip yukarıya uzanmaya çalışıyor bir aldım kenara iki aldım kenara olacak gibi değil,kenara alıyorum cansuyu tekrar giriyor masanın altına şimdi kafasına gözüne ütüden su damlar falan dedim kaldırdım ütüyü ve masayı.sonra başıma gelenleri sormayın hala aklıma geldikçe ağlamaklı oluyorum.Ütüyü yerine kaldırdım diğer odaya.Bizimki de altına yapmış bezini değiştiriyorum ve elimi yıkamaya gidiyorum tam elimi yıkamaya başladım ardından bir çığlık.Aman Allahım dedim kafasına birşey göçürdü diye düşünürken;boncuk boncuk gözyaşı deli gibi ağlıyor eline bakıp ağlıyor hemen suya tuttum buz koydum ama kahroldum o an yaşadığım acıyı anlatamam kızımın eli su topladı hergün onu gördükçe tutamadım kendimi ağladım.AMAN DİKKAT ARKADAŞLAR!!!!!!!


YesilAnne

 Sevgili Meryem çok kötü bir tecrübe atlatmışsın. Yazdıklarını okurken biran için oğlumun aynı pozisyonda olması gözümün önüne geldi ve mahvoldum. Çok geçmiş olsun. Uyarın için teşekkür ederim.
Sevgili Peyibal, evet ortta sehpayı kaldıralı oldukça oldu. Temizliiği bende sıvı arap sabunuyla yapıyorum. O ıvır zıvır ufacık taneler gerçekten başından beri kafamı en meşgul eden şeylerin başında geliyor. Bunun için dediğin gibi hergün elektrik süpürgesi olmasa da heran kontrol ediyorumve kış nedeniyle bebiş yerde diye odanın heryerini halı döşediğimiz için gırgır kullanıyorum sıksık oldukça pratik oluyor anlık dökülmelerde. Temizlik maddeleri konusunda çok haklısın benim kuzenimin oğlu anneannesinin evinde çamaşır suyu içmişti :( Neyseki şuan kış ve biz klima ile ısındığımız için evin heryeri aynı sıcaklıkta olmadığı için kapılar hep kapalı dolayısıyla henüz dışarı çıkamıyor biraz kontrol altında şimdilik.
Sevgili deryaazra evet bir yakınımda aynısını söylemişti herşeyi kaldırma merakını gidersin yada yavaş yavaş hayır ı öğrensin, yapmaması gerekenleri bilsin demişti. Bakalım ben başarabilecekmiyim.
Çok güzel cevaplar alıyorum ve hatta cevaplara doyamıyorum :) İlginiz için hepinize teşekkür ederim.



Cevaplamak için Üye ol