nuby doğal dokunuş mu alsam..

Puccanne soruyor: 3

bu yazıdan önce size yine sormuştum bebişim mamasını içmiyor ne yapacağımı şaşırdım gece açlıktan ağlıyor ama yinede içmiyor dişmi geliyor desem benide reddeder biberondan mı tiksindi diyorum acaba nuby dogal dokunuş alsam içer mi böle bir olay yaşayn anneler tecrübelerinize ihtiyacım var..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


fistikcik

Neden mama vermekte ısrar ediyorsunuz ki ? Önceki cevaplarınızdan anladığım kadarıyla emziriyorsunuz. Madem memeyi reddetmiyor, gece de emzirin. Ağlaması açlıktan olmayabilir. Ne kadar sık emzirirseniz, özellikle de gece, sütünüz artar. "Sütüm az" diye yazmışsınız başka bir mesajınızda, o zaman sütü en çok arttıracak olan gece emzirmesini neden mamayla değiştiriyorsunuz ?
Nuby doğal dokunuş biberon iyi düşünülmüş bir ürün, ancak bence sorununuza çare olmaz. Benim kızım biberon hiç almıyordu (sağılmış anne sütünü başlangıçta ben işteyken biberonla vermek istedik). Nuby biberon da aldık, hiçbir işe yaramadı. Kızım halen biberon almıyor. Biz de kaşıkla veriyoruz. Siz de kaşıkla verin, mutlaka mama vermek istiyorsanız.
Ama bence önce emzirin.


Puccanne

cvbın için saol ama kızım gece emince sabaha göğsüm fıss oluyor ve kızım sabaha doğru gögüs ucumu damagıyla sıkıp cekiyor...


fistikcik

Siz bilirsiniz, ama yine de gece emzirmenizi öneririm. Gece emzirmesi sütü arttıran en önemli etkenlerden biridir. Mutlaka mama vermek istiyorsanız sabah verin mamayı. Bir süre sonra sabah göğüslerinizin yazdığınız gibi "fıss" olmadığını ve sütle dolu olduğunu görebilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol