Ataşehir okulları

AveA soruyor: 10

Merhaba,

Oğlum 4.5 yaşında okulöncesi eğitimi ile ilkokul eğitimi aynı okul olsun istiyorum. Gerçi hala devlet okulu mu özel okul mu karar veremiyorum ama ben yine de Birkaç okul araştırdım

Yönder Ataşehir ile ilgili güzel şeyler duymuyorum maalesef

Bilgi dağı kolejli ufak butik bir okul beklentiniz tavan değil ise değerlendirilebilir ana okulu 15 bin ilkokul 18 bin civarında

Denizatı 35 bin tl diye duydum bizi aşıyor

Enstitü koleji yeni açıldı fiyatlar fena değil tekrar gidip inceleyeceğim ayrıca okulun fiyatları internet sitelerinde yer alıyor ilk yıl olmasına karşın çok kayıt aldıklarını biliyorum

Ataşehir uğur okullarını ziyaret ettikten sonra yorum yapacağım ancak bu arada sizlerden bilgi dağı enstitü koleji yada Ataşehir ugur okulları ile ilgili bilgisi olan var ise paylaşım rica edebilir miyim

Ayrıca devlet okulu önerisi varsa onları da ekleyebilirsiniz ☺️

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


nihal58

Ataşehirde iyi diye duyduğum devlet okulu Emlak Konut var. 

Özel okulları bilemiyorum hiç araştırmadım.


ayberke

Evet emlak konut iyi bir okul diye bilinir bu yüzden çok kayıt almıştır.Kayıt olmak için adres düşmüyorsa tanıdık bulmanız şart.


ukrgz

Merhaba;

Yönder ile ilgili düşüncelerinizi açabilir misiniz mümkünse?


AveA

Ataşehir yönder mali durumu içaöıcı değil diye biliyorum 


AveA

Emlak konut orta okul olarak hizmet verdiklerini iletti  ilkokul eğitimimiz yok dediler telefon ile Bilgi almak istediğimde
fyumlu

Goztepe'deki YÖM okulu Atasehir'de de aciliyor bu sene, arastirin mutlaka tavsiye ederim. Kurucusu Kayhan Karlı.


nilayy

Ataşehir'deki uğur okulunda ilkokul yok diye biliyorum ama siz yine bir araştırın tabii.


bulmeh

Merhaba @avea Enstitu koleji ile gorusebildiniz mi acaba? mhayal

Merhaba enstitü koleji ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyim? 


bulmeh

Ben bugun gorusmeye gittim, eski adiyla enstitu, yeni adi ile ozgur boza okullari ile.

İlk olarak olumlu bir izlenim biraktiklarini soyleyebilirim.

hazirlik sinifinda okuma yazmayi ogretiyorlarmis. Haftalik 16 saat ingilizce 2 saat 2.yabanci dil (alm/isp) egitimi varmis. Kodlama ve brans dersleri (santransc, drama, dans, yasam becerileri vd) anasinifinda baslayip ilkokulda devam ediyor. İlk okulda ingilizce haftalik 15 saat olarak veriliyor. 4 sene ayni sinif ogretmeni ile devam etmiyorlar. İkinci seneden sonra sinif ogretmeni degisiyor, 3.4. Siniflati farkli bir sinif ogretmeni okutuyor. 1. Ve 2. Sinifta sinav odakli degerlendirme yok. 3. Ve 4. Sinifta haftalik ve aylik degerlendirmeler yapiliyor. 

Sinif ogretmeni disinda ogrenciler 1. Ve 2. Siniflarda bir turk bir yabanci ogretmen ile ingilizce, 3. Ve 4. Siniflarda 3 farkli ogretmen ile ingilizce, ikinci yabanci dil, kodlama, dans, muzik (3. Sinifta branslasiyorlarmis bir muzik aletinde), yasam becerileri, beden (5. Sinifta bir spor dalinda branslasiyorlarmis) elestirel dusunme + işlik dersleri goruyorlarmis. İslikler heykel, ahsap, gastronomi, ekoloji vd. Farkli branslardan olusuyor ve bazilarina donemlik bazilari yil boyu devam ediliyor. Bir sonraki donem/yil tekrar ilgileri dogrultusund yeni bir islik dersi tercih edilebiliyormus. Bazen dersler yine bu isliklerde yapilarak gunluk yasam ile teorik bilginin entegrasyonu saglanmaya calisiliyormus. 

Anasinifi 08:50-16:20 arasi egitimde ancak 7-18 arasi calisan ebeveynleri desteklemek icin acikmis, ilkokulda benzer sebeplerden 8-18 arasi acik oluyormus. 16:20 den sonra ogrencinin bireysel ihtiyacina gore 1 saatlik etut uygulamasi yapilabiliyormus. 

Okul devlet okullarindan 1 hafta erken aciliyor, kasim ve nisan doneminde 1er hafta ara tatil yapiliyormus. Egitim ogretimi bu sekilde 4 doneme bolmus oluyorlar.

Yeni bir okul ama ogretmen kadrosunun cogu bilfen, bahcesehir ve darüşşafaka gecmisli transferler ile biraraya gelmis. Yeni alimlarda en az 3 yillik tecrube aradiklarini ama emeklilik donemi yaklasan ogretmenlerinin de oldugunu soylediler. 

Yemek icin catering firmasi (bortar) ile calisiyorlarmis. Tum uretim okulda yapiliyormus.

Odev var. Gunluk derslerden 1’er sayfa odev veriliyor.  (Carsamba gunleri odev yokmus) Fakat odevlerin cok yogun olmadigini soyluyorlar.

Fiyat listesi internet sitelerinde var ve fiyat acisindan cok katilar. Liste fiyatlarinin tek kurus altina inmiyorlar. Bir sonraki sene icin tefe tufe oraninda zam olacagini soylediler.


Cevaplamak için Üye ol