37 günlük bebeğim meme+mama ( 5×60 cc) alıyor. Mamayi birden keseyim mi?

gmnsntrk soruyor: 6

Merhaba,

Oğlum 37 günlük. 12.08 de 4380 gr di. Gunde 30 gr alıyoruz. Mamayi 3 saatte bir veriyordum başlarda şimdi azalttim gunde 5 e düşürdüm. Dr daha da düşürme böyle devam dedi ama ben sadece anne sütü ile beslensin istiyorum. Birden kessem mamayi ne olur? Veya geceleri 2 kez gunduz 1 kez versem ?

Memeyi 2 3 saat arasinda veriyorum huysuzlandiginda da veriyorum.ardindan mama verdigimde hala arandığı aglamaya basladigi da oluyor. Birde bebelac gold kullanıyoruz, mamadan sonra hafif oksurugumuz oluyo köh köh kuru bir şekilde. Kisacasi ben mamayi en fazla 2 ye dusurmek istiyorum o da geceleri. Birakmali miyim yoksa bu sekilde devam mi etmeliyim? Sütüm geliyor ama yetip yetmediğini tam kestiremiyorum mama verdigimden dolayi. Deneme yanilma da yapmak istemiyorum oglum ac kalmasin sarilik tetiklensin istemiyorum. Bir de oglen 3 bucuktan beri uyumayip aksam 8de(emzirip uyuttum) yatan oglum gece 1 de uyandi kendi kendine uyudu tekrar. Kotu mu bu kadar uyumasi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kuzeynep

Niye mama verdiğinizi anlamadım sütünüz Varsa yapay olan gıdayı bebeğinize niye veriyorsunuz ki? Emzirdikçe artacak zaten sütünüz benim oğlum 5 kilo doğdu doktorlar doymaz mama ver dediler vermedim sadece anne sütüyle besledim ve ilk ay 1700 gr aldı.sarılık döneminiz de geçmiş istediği zaman emzirin o kendi düzenini buluyor zaten geceleri de aç olsa uyumaz uyanır.maşallah uyuyan bebek:)


gmnsntrk

Yenidogdugunda mama vermedim sadece emzirdim sarılık olduk 1 gece yattik. Dr meme den sonra mama ver dedi. Oglum emiyodu her 2 memeyi doymuyodu mama veriyoduk sakinlesip uyuyodu. Ama bazen de meme +mama+ meme ile uyudugu da oluyor. Beni gazoz niyetine kullaniyor:) dr bu cocuk ac kalmayacak dedi. Çiş deli gibi yapıyoruz kaka haftada 2 kere volkan gibi patliyoruz masallah:) günde30 gr iyi dedi dr ama mamayi kesince gunluk gr düşer mi diye korkuyorum derdim bu.


lisey

Daha yeni dogum yapmissiniz simdi ne kadar cok emzirirseniz sut performansiniz o kadar artacak. Yavas yavas azaltmayi deneyim derim. Tomris hanimin emzirme kampi yazilarini okuyun, tam sizin sorularinizin ve ne yapacaginizin cevabi orda bulunmaz bir kaynak. Mama verirseniz eninde sonunda mama kazanir sutunuz artmaz, tersine azalir. Cok kotu gunler gecirdim sutum kesilme noktasina geldi ben sadece emzirdim, hergun moralim bozuluyordu ama o sirada mama verseydim simdiye oglum sutten kesilmisti. Bos bos da olsa emdi oglum ve vucut kendini toparliyor 1 yasina 15 gun kaldi sadece emerek gecirdigi gunler oluyor, mecbur kalirsaniz verirsiniz ama hijyen, kolaylik, bagisiklik her sey anne sutunde. Dedigim yazi dizisini okumanizi tavsiye ederim.


ema_emine

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler

(Uyku, Beslenme, Davranış, Tuvalet Eğitimi

Bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim merak edilen tüm sorular var nerdeyse.Bebeğin ağlama şekliyle ne demek istediğini bile anlatıyor😒.Ben şimdi okuyorum oğlumun neden o kadar ağladığı yeni çözdüm bu kitap sayesinde.


ema_emine

O zaman o kadar çok ağlıyorduki vakit yoktu okumaya keşke okusaydım bugünümü ayırıp o kadar zorlamazdım.


rossathelstan

Tomris'in emzirme notları diye internette arama yapın ve yazıları okuyun lütfen. Mama vermeye devam ederseniz sütünüz azalır ve biter. Mamayı kademeli olarak azaltın ve tamamen kesin. Mama verdikçe süt artmaz, ancak mamayı keser bebeği memeyle beslerseniz artar. Sürekli emzirin. Bahsettiğim yazılarda emzirme kampı diye bir şey bulacaksınız, onu uygularsanız mamadan kurtulursunuz. Sütünüz varken mama vermeyin yazıktır. Bol sütlü günler dilerim.Cevaplamak için Üye ol