9 AYLIK BEBEKLERDE KUSMA ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR

zeyno55 soruyor: 3

BEBEĞİMİN PÜTÜRLÜ GIDALARA KARŞI KUSMA HUYU VAR. HEM RONDODAN GEÇİRİP HEM DE TEL SÜZGEÇTEN GEÇİRİYORUZ.NE GİBİ ÖNERİLERİNİZ VAR? 8. AYINDA YALNIZCA 100 GR ALMIŞ.DOKTORUMUZ BU AYINDA DA AZ ALIRSA ONA GÖRE ÖNLEM ALIRIZ DEDİ AMA BENİM İÇİM RAHAT ETMİYOR.BEN KISMEN DAHA İYİ YEDİRSEMDE BAKICIMIZ SÜREKLİ KUSTURUYOR.ÖNCEDEN MEYVELERİ CAM RENDEDEN GEÇİRDİĞİMİZDE YİYORDU ARTİK ONLARINDA SADECE SUYUNU İÇİYOR.ÇOK ÇIKMAZDAYIM.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


merve_furkan

bende daha yenı geçtim o dönemden ama önce sakin ve sabırlı ol ... ben farkettım biz her diş çıkarışında bu kusmayla ugraşıyoruz diş çıkın ca rahatlıyoruz bu 2 ay bile sürebiliyor bizde o dönemde iştahsız oluyorular bizde zorlayınca ters tepıyo dr. gttık reflü dedi ilaçla zor durdurduk ama pek işe yaramadı sonra kendıgınden durdu kusması..bu aşamada az az ve sık sık yedırımek gerek biraz zorlu süreç kolay gelsın birde bu kusma bütün kbb enfeksıyonlarınıda beraberınde getıriyor..


ritalar

pütürlü gıdalara geçişle ilgili şöyle 1 bilgim var sizle paylaşmak isterim.

bizlerin kusmamızı sağlayan şu küçük dil denen nane en başta çocuklarda hiç kullanılmadığı için direk öğürmeye yol açıyormuş. bizlerin yemek yerken öğürmememizin sebebi küçük dilin yemek geçişine alışmış olması. bebeklerde mutlaka en basta öğürücekler, çıkartacaklar ve küçük dil katı gıda geçişine böylece alışacak, bir süre sonra öğürmeler kesilecek. bu anlamda katı gıda konusunda ısrarcı olmak lazım. reflü olsa sıvı gıdayı da çıkartırdı.

ayrıca çok paniğe kapılmayın. kusa kusa, düşe kalka büyüyecekler.


Pinaro

merhaba benim kızımda çok seçici değil ama bir türlü pütürlü yemege alıştıramadım.Herşeyi ezip yada blenderdan geçirip veriyorum.Anne sütünü de sağıp veriyorum emmeyi de aylar önce bıraktı ne yazıkki..400ml anne sütü alıyor gerisi aptamil(gece 1 yada 2 kez 100ml civarı)..Hafta sonu doktor kontrolümüz vardı 9 aylık 8600 boyu 74 cm kilosu gayet normal boyu biraz uzun.bugün kereviz yemeği yapmıştım patatesle karışık onu ezip verdim yedi begendi.Sebze yemeklerini et sulu çorbaları falan çok severek yiyor ama pütürsüz olacak.Doktoru bebek bisküvisi alıp eline ver dedi.Hipp bebek birküvisi aldım eline verdim çignemeyi bilmiyorki hop bir parça kopardı boguluyordu kustura kustura zor nefes aldırdım...birkaç kere daha böle boğazına kaçtı kusturarak nefes aldırdım.O an kalbim duruyor sanki..napıcam ben..Cevaplamak için Üye ol